Intimní téma - toaleta

Před vynálezem splachovací toalety v 18. století si lidé ulevovali prakticky kdekoliv mimo dům zcela nekomplikovaným způsobem. Až ve 20. století se toalety staly běžnějším prvkem v soukromých domech, protože až do tohoto okamžiku byly výsadou velmi malé elitní skupiny obyvatelstva. Čím víc se stávaly místnosti s toaletami soukromými, tím zdrženlivější lidé byli, když se začalo s jejich používáním. Zdrženlivost až stud zachází dokonce tak daleko, že je některým lidem v dnešní době trapné umístit toaletní papír na pás v supermarketu nebo si ho pak odnést v podpaží domů.

Koupelna Geberit Smyle

Všude dobře, doma nejlíp

Raději používáme vlastní toaletu doma, protože se obáváme, že po sobě zanecháme nepěkné stopy nebo nepříjemný zápach. Raději než použít toaletu v práci, počkáme na příchod domů, abychom mohli použít v klidu vlastní toaletu. Odhalil to průzkum, který uskutečnil výzkumný ústav Forsa. 69 % dotazovaných uvedlo, že v případě velké potřeby dávají přednost použití toalety doma.* Rozhodující úlohu tu představuje známé okolí. Podle Nicka Haslama, australského profesora psychologie, vše, co cítíme a na co myslíme, má přímý vliv na naše tělo - a tedy také naše zkušenost s používáním toalety. A protože se doma cítíme bezpečně a pohodlně, naše útroby jsou schopné správně relaxovat. Díky tomu jsme schopni toaletu použít.

* Výsledky průzkumu Forsa o používání toalet v Německu, který si objednal Geberit.

Třikrát nazdraví pro toaletu

Už jste se někdy detailně zaměřili na toaletu? Pravděpodobně ne, že? To je škoda, protože takový vynález si zaslouží mnohem více pozornosti. Konec konců, toalety používáme každý den a přímo tak ovlivňují naše pohodlí. Kromě běžných modelů WC mohou moderní toalety obsahovat i integrovanou funkci sprchování a jednotku odsávání zápachu. Takové vlastnosti poskytují po dobu používání toalety úplně nový rozměr čistoty, pohodlí a jsou zdraví prospěšné.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

Buďte s námi vždy v obraze

Obrázky na téma Tipy a rady

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost