Válka proti mikrobům

Každý ví, že veřejné toalety se hemží různými druhy mikrobů. Ale určite je možné udržet je pod kontrolou ve vaší vlastní koupelně, je to tak? Jednoduchá odpověď je, že i tam se jim pravděpodobně skvěle daří. Důvodem je často to, že při čistění koupleny jsem zvyklí soustředit se na toaletní mísu, umavadlo a vanu. Ale není třeba panikařit. Domácnost úplně bez mikrobů není ani možná, ani žádoucí. V soukromé koupelně může jednoduchá hygiena udržet tyto nežádoucí spolubydlící na uzdě.

Geberit ONE washbasin (© Geberit)

Tipy na snížení množství mikrobů ve vaší koupelně

 • Bakterie milují vlhké ručníky a osušky. Vždycky je volně zavěste, aby se vysušily, a perte je alespoň jednou do týdne při teplotě nejméně 60 stupňů.
 • Zubní kartáčky by se neměly podcenit jako potenciální prostředí pro bakterie, a proto by se měly vyměnit každé dva až tři měsíce a odkládat takovým způsobem, aby se mohly pořádně vysušit.
 • Vždy zavírejte kryt toalety. Vždy, když spláchnete toaletu, bakterie vystřelí do vzduchu, kde se rozšíří po celé koupelně.
 • A jelikož bakterie milují vlhkost, je důležité, aby do koupelny proudilo hodně čerstvého vzduchu nebo aby ventilace správně fungovala.
 • Sprchové závěsy mají tendenci přitahovat houby a plísně. Je proto důležité, aby se po použití sprchy pořádně vysušily. Navíc je třeba je občas umýt. Z dlohodobého hlediska je sprchová dělící stěna ze skla všeobecně hygieničtější.
 • Při uklízení v koupelně nezapomeňte na kliky dveří, ovládací tlačítka a vypínače světel.
 • Vany a sprchy po použití vždy utřete do sucha, aby se na nich nemohly hromadit mikroorganismy.
 • Množství mikrobů se hromadí v silikonových těsněních, i když se na první pohled zdají čisté. Proto byste je měli pravidelně čistit prostředkem na bázi octu a horkou vodou.
 • Nezapomeňte na sprchovou hlavici. Mikrobi se ve sprchové hlavici velmi rychle hromadí. Je tedy dobrý nápad nechat tryskami před sprchovaním chvíli proudit horkou vodu. Ideálně by tato voda měla mít teplotu 60 stupňů.
 • Čistící hadry by se měly pravidelně prát v práčce při 90 stupních a na čištění koupelny by se měly používat vyčleněné hadry. A jako speciální preventivní opatření byste na čištění toalety měli používat samostatný hadřík jiné barvy.
 • Vlasy a nečistoty se také rychle hromadí v koupelnových podložkách. Pomáhá pravidelně je vyklepat a prát v horké vodě.
 • Špunty, které používáte při koupání, nejsou o nič čistějí než kuchyňské špunty, a měly by se pravidelně měnit.
 • Kosmetické štětce a kartáče na vlasy je také třeba čistit. Ideální je příležitostně je umýt šampónem.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Koupelnové výrobky

BUĎTE S NÁMI VŽDY V OBRAZE

4 tipy Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost