Vana nebo sprcha - co je lepší?

Voda? Samozřejmě! Jaké množství teplé vody je dobré pro naši pokožku? Názory se různí, jesti je lepší sprchovat se nebo se koupat. Zatímco někteří nedají na koupaní ve vaně dopustit, jiní jsou přesvedčeni, že není nic hezčího, než si dát sprchu. Co je lepší pro matku přírodu? A co je jemnější k vaší pokožce?

co je lepší, dát si vanu nebo sprchu?

Pro dobro životního prostředí

Jestli se dá spolehnout na běžné statistiky, tak při koupání se spotřebuje až třikrát víc vody než při sprchování. Průměrně třeba 150 litrů vody na naplnění vany. V porovnaní s tím pětiminutová sprcha spotřebuje jen maximálně 50 litrů vody v závislosti na sprchovací hlavici a trvaní sprchy. Jestli vodou šetříte, dokážete se dokonce dostat na úroveň 30 litrů. Netřeba dodávat, že to zahrnuje vypnutí vody během mydlení. Mimochodem, sprchovaní je také ekonomičtější. Koupání ve vaně je až pětkrát dražší než sprchovaní, když jde o náklady na vodné a stočné.

Pro dobro vaší pokožky

Všeobecně je sprchování šetrnější k pokožce než než dlouhá koupel, když na chvíli zapomeneme na účinek přísad do koupele. Jestli máte zdravou pokožku, můžete se sprchovat jednou za den, aniž byste ji poškodili. Není však dobré sprchovat se vícekrát denně, používat velmi horkou vodu nebo příliš dlouho stát pod sprchou, zejména jestli máte sklon k nadměrně suché pokožce, protože to zbytečne zatěžuje přirozenou ochrannou vrstvu pokožky.

Závěr

Pravidlem je, že krátká sprcha je pro vaši pokožku zdravější a je lepší pro životní prostředí. Na příležitostné koupeli na ohřátí v zimě však není nic zlého. Jako vždy „všechno s mírou“.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.