Rekonstrukce koupelny: jak na to?

Zavěšování zrcadla Geberit Option při rekonstrukci koupelny

Každý den strávíme v koupelně v průměru až hodinu. Sanitární výrobky jsou často vystaveny desítkám let používání a koupelnový nábytek je dlouhodobě zatěžován vysokou vlhkostí. Proto se vyplatí investovat do kvalitního vybavení a vytvořit si tak prostor, ve kterém se budete cítit příjemně a pohodlně po dlouhá léta.

Na této stránce vám popíšeme, jak dlouho trvá rekonstrukce koupelny a s jakými náklady byste měli počítat. Kromě toho vás provedeme procesem renovace krok za krokem a nabídneme vám užitečné odborné tipy.

Jak dlouho trvá rekonstrukce koupelny?

Uvažujete o rekonstrukci koupelny a chcete vědět, jak dlouho bude trvat? To záleží na projektu.


Estetická rekonstrukceRekonstrukce s novými obklady a dlažbouTotální rekonstrukce
Při estetické rekonstrukci se vymění koupelnový nábytek, sanitární keramika a baterie a vymalují se stěny nebo strop. Obklady však zůstávají a neprovádějí se žádné další stavební práce.Kromě nového koupelnového nábytku a keramických spotřebičů se provádějí obkladačské, demontážní, štukatérské nebo malířské práce. Půdorys a struktura koupelny však zůstávají beze změny. To znamená, že WC a umyvadlo zůstanou na stejném místě a vana nebude nahrazena sprchovým koutem nebo naopak.Při stavební rekonstrukci koupelny se provádí více prací, a to i na konstrukci budovy. Stěna se vybourá, v celé místnosti se vymění potrubí a přemístí se jednotlivé sanitární výrobky. Může to být například posunutí WC nebo výměna vany za sprchu. Při stavební rekonstrukci se zapojují i další řemeslníci, jako je elektrikáři, topenáři a další.
Estetická rekonstrukce zpravidla trvá 1-3 dny.V tomto případě si naplánujte přibližně týden na přestavbu.U stavební rekonstrukce počítejte s cca 2 týdny práce.

Kolik stojí rekonstrukce koupelny?

Náklady závisí na rozsahu rekonstrukce koupelny, počtu metrů čtverečních a zvolených produktech. Ceny se mohou lišit také regionálně a v závislosti na dodavateli. Orientační hodnoty v tabulce vám mohou nastínit hrubou představu.

Může se to zdát jako vysoké částky, je však potřeba počítat s tím, že kvalitní koupelny vydrží 20-30 let.

Od starého k novému: takhle vypadají moderní koupelny

Máte problém představit si svou koupelnu v novém světle? Inspirujte se těmito ukázkami rekonstrukcí koupelen před a po z různých zemí.

Problém byl velmi malý prostor, nedostatek denního světla a sklon střechy. Všechny projekty mají jedno společné: rekonstrukce umožnily rodinám užívat si krásné nové oázy pohody v nadčasovém designu.

Rekonstrukce koupelny před a poPříklady ze světa

Jak postupovat při rekonstrukci koupelny?

Kde, kdy a jak začít s rekonstrukcí koupelny? Provedeme vás jednotlivými fázemi projektu renovace a nabídneme vám užitečné tipy, jak na to.

Nápady pro rekonstrukci koupelny od společnosti Geberit

Jak může Geberit pomoci při renovaci koupelny?

Muž s tabletem vybírá produkty v konfigurátoru

Ať už hledáte nápady pro začátek, jste již ve fázi plánování nebo již máte na mysli konkrétní produkty, naše nástroje vám pomohou najít to správné řešení.

  • Inspiration tool od společnosti Geberit ukazuje inspirativní návrhy a inovativní funkce pro moderní koupelnu. Pokud si přejete, můžeme vám doporučit výrobky, které vyhovují vašim potřebám.
  • Ve 3D plánovači koupelen si můžete ve 3D zobrazení přetvořit svou stávající koupelnu a naplánovat ji s požadovanými výrobky.
  • Pomocí konfigurátoru umývacího prostoru si můžete pomocí 3D grafiky v pouhých pěti krocích naplánovat umyvadlo včetně prostoru pro umyvadlo, koupelnového nábytku a zrcadla nebo zrcadlové skříňky.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Objevte produkty Geberit