Atmosféra penthousu v koupelně

Při zařízení koupelny na nejvyšším poschodí je třeba hledat způsoby, jak se vypořádat se šikmou střechou.
Když máte střešní prostor, v určitém okamžiku si pravděpodobně budete klást otázku, jestli byste z toho měli něco vytvořit, nebo to nechat tak, jak to je. Pro mnohoch lidí je rozšíření do podkroví snem, který v sobě ukrývají roky.

koupelna v podkroví
nákres koupelna se specifickou výškou stěn v podkroví

Zdání může klamat

Když si troufáte uskutečnit svůj sen, můžete svůj prostor v domácnosti povznést do nových výšin. Myšlenka využít extra prostor, který jste používali na sušení prádla, může být přitažlivá. A skutečně je možné tady vytvořit koupelnu - nezapomeňte však, že prostor může klamat. Design může vypadat velkoryse v plánech, ale ve skutečnosti se zmenší na něco průměrnějšího, když budete stát před šikmou střechou, protože to drasticky sníži velikost skutečně využitelného prostoru.

Plánování je hlavní

Udržování dobrého přehledu o prostoru je klíčovým k maximálnímu využití tohoto prostoru. Zeptejte se sami sebe, jestli skutečně potřebujete WC, umyvadlo, sprchu a vanu. Zvládne to jedno nebo dvojité umyvadlo? Potřebujete sprchu nebo samostatně stojící vanu? Seznam pokračuje. Když si zadefinujete svoje potřeby a dáte do rovnováhy, co chcete a co váš rozpočet unese, dalším krokem je vytvoření nejlepšího návrhu prostoru. Některá kritéria se nedají změnit: Sprcha a zrcadlová skříňka nad umyvadlem budou nejvyššími položkami v místnosti, zatímco WC bude nejnižší - pohodlně se vejde pod šikmou střechu, jak výška nadezdívky umožňuje. To stejné platí i pro vanu, protože je určená k ležení. Je také důležité zamyslet se nad velikostí prostoru, který vyžadují nejen jednotlivé produkty, ale i uživatelé - abyste se ujistili, že si nikdo neudeří do hlavy.

Vytvoření pocitu prostornosti

Při pečlivém a starostlivém přístupu můžete najít ideální pozici pro všechny prvky své vysněné koupelny. Ale samožrejmě je toho víc: Po vytvoření rozložení je dalším krokem přidat několik šikovných nápadů, které vytvoří vytouženou atmosféru penthousu. Jedním ze způsobů, jak jí dosáhnout, jsou dlaždice, které jsou jednolitě položené na celé ploše podlahy v místnosti, včetně sprchy v úrovni podlahy – vytvoří to pocit prostoru. A protože pod střechou může byt přirozené světlo vzácné, doporučují se světlé barvy. Je také dobré mít na paměti, že návrhy střešních koupelen se nevyhnutelně střetnou s výkleny. Nejlepším zůsobem, jak je využít, nemusí být něco úplně praktického - jestli jsou správně umístěné, krásný dekorativní předmet může podpořit pocit prostornosti, který hledáte.

Buďte s námi vždy v obraze

obrázky z příběhů Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.