Koupelna se zaměřuje na smysly

Koupelna se již nějakou dobu zbavuje image vlhké místnosti určené výhradně pro osobní hygienu. I v těch nejmenších koupelnách se nyní lidé snaží vytvořit atmosféru, která odráží jejich vlastní osobnost.

Jde o to, dosáhnout v koupelně přirozenější atmosféry, aby skutečně přitahovala smysly. Tento přístup vyžaduje kombinaci konvenčního vybavení koupelny, jako je WC, umyvadlo a sprchový kout, spolu s širokou škálou materiálů na stropech, stěnách a podlahách a výběrem příslušenství.

Vytvořte efekty díky materiálům

Keramika, dřevo, přírodní kámen, dlaždice, sklo, tapety a kovy jsou jen některé z mnoha materiálů, které se dnes v koupelnách nacházejí. Designéři koupelen se shodují, že to není nic špatného. Jestli je jedna věc jasná, tak je to, že kombinace materiálů usnadňuje vytvoření útulného prostředí a místa pro relaxaci s osobním dotykem.

Svoboda v zařizování koupelny

Pro koupelnu neexistuje univerzální styl, který by vyhovoval všem, vysvětluje designérka Tilla Goldbergová, která plní sny o koupelnách v soukromých i veřejných prostorech. „Každý zákazník má svůj vlastní vkus a individuální preference, pokud jde o tvary, barvy a materiály. Pro mě osobně je důležité vytvořit v koupelně harmonický pocit útulnosti. To vyžaduje implementaci konceptu, který zahrnuje barvy i materiály.“

Ideální řešení, které splňuje všechny požadavky

S tímto názorem souhlasí i Christoph Behling, vedoucí designové strategie společnosti Geberit: „Našim klientům nevnucujeme žádná pravidla. Zajistíme, aby vždy bylo k dispozici něco snadno použitelného pro každý vkus, všechny prostory a rozpočty. To je přesně důvod, proč je rozmanitost designu v našem portfoliu sérií koupelen tak důležitá.“

Skutečný design zařízení hraje však nehraje tu hlavní roli. Nezáleží na tom, zda se zákazníci rozhodnou pro čistou, keramiku s lineárními tvary nebo měkčí, se zaoblenými tvary. Velký rozdíl v tom, jak vše vypadá, pochází z materiálů, textur a barev použitých v interiérovém designu, přičemž doplňky tvoří konečnou třešničku na dortu.

Mix materiálů je nyní trendy

“Podle mého názoru matné materiály již nejsou aktuální volbou.“ Jinými slovy, oblíbené jsou materiály, které jsou méně reflexní, a proto méně chladné. Patří sem kartáčované kovy pro kohoutky a ovládací tlačítka. Teplé, tlumené tóny jsou v současné době také trendem. Koupelny, jako před dvaceti lety, s lesklými bílými kachličkami a honosným kováním, se vrací,“ vysvětluje Christoph Behling.

„Velmi oblíbené jsou také průhledné a průsvitné materiály - tedy materiály, které propouštějí světlo, a také přírodní materiály, jako je skutečné dřevo a kámen. Další aktuální módní slovo ve světě koupelen je „biofilie“. Pokud na to máte prostor, navrhněte místnost tak, aby obsahovala skutečné rostliny. Pro malé koupelny je květinová tapeta skvělým alternativním způsobem, jak do koupelny vnést přírodu,“ poznamenává návrhářka Tilla Goldberg.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Koupelnové výrobky s funkčním designem