Koupelna v podkroví

Koupelny umístěné přímo pod střechou obvykle vyžadují větší plánování. Svou vysněnou koupelnu je však možné navrhnout i v podkroví. Trik spočívá v zařazení sklonu střechy jako stylistického prvku do plánování a vykompenzování možného nedostatku místa pomocí zařízení, které šetří prostor, s praktickými úložnými prostory a sofistikované sanitární technologie.

Dobrý design je půlka úspěchu

Při plánování koupelny pod šikmou střechou si předem položte následující otázky:

  • Jaké různé výšky se nacházejí v koupelně?
  • Kde má být umístěné WC, sprcha a umyvadlový prostor?
  • Jak existující prostor co nejvíce využít? Jaké další vybavení vyžadujete?
  • Je v místnosti něco, co by se dalo zdůraznit nebo využít?
  • Jsou v místnosti nějaké trámy nebo sloupy, které je možné využít k upoutání pozornosti?

Fotogalerie:

V průběhu rekonstrukce je vhodné věnovat pozornost těmto detailům:

Výběr barev: V tomto barevném schématu byly použité světlé barvy, jako bílá nebo různé odstíny šedé. Všeobecně platí, že tmavé barvy často vytvářejí v malých koupelnách nebo koupelnách s nízkým stropem stísněný pocit.

Výběr dlaždic: Větší dlaždice jsou efektivnější v malých koupelnách, protože vyžadují méně spojů. Díky tomu budou podlahy a stěny působit upravenější a větší. Pokud dáváte přednost koupelně bez jakýchkoliv spojů, můžete se rozhodnout pro moderní dekorativní panely nebo vodoodpudivý betonový nátěr.

Vytváření jasných struktur: Povrchy v elegantním designu, o které se snadno pečuje, poskytují v místnosti pocit klidu a harmonie. A zabezpečení dostatečného úložného prostoru nejen ulehčí udržování pořádku v koupelně, ale také zvyšuje pocit pohody.

Světlo vytváří dojem velikosti: Denní světlo je vždy výhodou. Nicméně funkční zdroje světla a dekorativní osvětlení dokáží vytvořit ve vaší koupelně zázraky. Správný druh světla přispívá k tomu, že se místnost zdá být větší než ve skutečnosti, a proto se vyplatí věnovat čas vytvoření vlastní jedinečné koncepce osvětlení.

Správné zařízení a sanitární technologie: Největší výzva, které koupelny se šikmou střechou představují, je výběr a umístění keramiky a nábytku. Nejlepším řešením je požádat o radu samotného odborníka, který ví vše o prostorově úsporných a chytrých systémech pro vaši koupelnu.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Produkty pro více prostoru v koupelně

Buďte s námi vždy v obraze

obrázky na téma Tipy a rady Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost