Malá podlahová plocha v koupelně

Málo místa v koupelně vyžaduje pečlivé plánování

Malá koupelna vybavená umyvadlem a nábytkem Geberit Smyle

Malá koupelna je opravdovým architektonickým oříškem pro všechny, kteří si v omezeném prostoru chtějí vytvořit oázu klidu a relaxace. Lze tedy přeměnit pár metrů čtverečních v opravdový koupelnový ráj? Odpověď zní: Ano, je ovšem nutné vše pečlivě promyslet a naplánovat.

Průzkumy a studie naznačují, že koupelna je místo, které si lidé spojují s klidem, pohodou a relaxací. Při standardní velikosti koupelny často nezbývá příliš místa na prvky, které by vytvořily z koupelny oázu pohody. Pokud má být v koupelně kromě toalety, umyvadla a sprchového koutu nebo vany také místo na dekorace a další nábytek, začíná zde být poněkud těsno.

A ještě složitější je to v případě, kdy se do celé rovnice musí započítat navíc sklon střechy. Existují však způsoby, jak malou koupelnu vylepšit, a to i s nízkým rozpočtem.

Koupelna s vybavením Selnova Compact

Nástroje a aplikace vám pomohou s výběrem dokonalého designu vaší koupelny. Díky dobrému nápadu může i malá místnost působit prostorněji a útulněji.

Chcete-li z malé koupelny vytěžit co nejvíce, pak spočívá trik v tom, že omezíte funkční prvky na minimum. Pomůže například skrýt splachovací nádržku a sifon za stěnu. Dobrý nápad je také zvolit vhodnou a prostorově úspornou skříňku pod umyvadlo. Ta může vyřešit hned dva problémy najednou: sifon a vodovodní trubky již nebudou vidět a nábytek poskytne nový úložný prostor pod umyvadlem.

Další možností je použití instalačních stěn, které skryjí technické řešení koupelny, díky čemuž může celá koupelna vypadat útulněji a komfortněji.

7 designových tipů pro malé koupelny

Prostorově úsporný nábytek Selnova Compact
  • Dobrým nápadem je využít koupelnové řešení, které nám pomůže ušetřit prostor. Zásadním prvkem takového řešení jsouštíhlé rozměry koupelnového vybavení. Pokud celou koupelnu navíc sladíme do jednotného designu, bude působit daleko harmoničtěji a přívětivěji.
  • Pořádek vytváří prostor, díky čemuž je koupelnový nábytek s chytře řešeným úložným prostorem dalším vhodným tipem na vybavení koupelny o malých rozměrech. Umyvadlové skříňky se zásuvkami nebo zrcadlové skříňky s úložným prostorem jsou v takových případech obzvláště užitečné.
  • Velké obklady jsou ideální volbou pro malé koupelny. Je v nich totiž méně spár, díky čemuž působí koupelna klidněji a méně stísněně.
  • V koupelně se vyplatí se věnovat pozornost také správnému osvětlení. Díky optimálním světelným podmínkám mohou i koupelny bez oken působit větší, teplejší a přívětivější.
  • Stejně důležitou roli jako světlo, hrají i barvy. Pokud zvolíme světlejší a teplejší barvy světlejší a teplejší barvy, pak bude malá koupelna působit o dost prostorněji.
  • Díky volným plochám působí koupelna vzdušněji. Proto je i v malých koupelnách vhodné používat závěsné výrobky s malým půdorysem. Závěsné WC nejenže dodá místnosti prostornější vzhled, ale také usnadní její úklid.
  • Do malé koupelny se doporučují přírodní materiály, jako je kámen a dřevo. Pomáhají totiž místnost zatraktivnit a zútulnit

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Produkty pro více prostoru v koupelně

BUĎTE S NÁMI VŽDY V OBRAZE

4 tipy Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost