Minimalistická koupelna

Architekt a designér Ludwig Mies van der Rohe se řídil při stavbě svých budov jednoduchým pravidlem: méně je více. Toto heslo dokonale vystihuje princip minimalismu, trendu, který se propisuje do světa architektury, ale i do návrhů koupelen všech velikostí. Pojďte s námi podrobně prozkoumat tento fenomén současného světa architektury.

Co znamená minimalismus v koupelně?

Žena před zrcadlem (© Geberit)

Filozofie minimalismu spočívá v tom, že se soustředíte jen na to nejdůležitější. Minimalistické koupelny jsou proto jednoduché a sázejí na funkční prvky, jako je pěkný nábytek s velkým úložným prostorem. Jasné linie a omezená barevnost zajišťují vizuální jednotu a klidnou atmosféru.

Co v koupelně opravdu potřebuji?

Koupelna je často nejmenší místností v domě, proto může být minimalistický design ideálním řešením. Zkuste se zeptat sami sebe, bez čeho byste se v koupelně obešli.

Často postačí základní vybavení - umyvadlo s baterií, skříňka pod umyvadlo s věšákem nebo háčkem na ručníky, zrcadlová skříňka pro další úložný prostor, toaleta a sprchový kout nebo vana. Pokud je k dispozici dostatek místa, lze k ukládání použít i další koupelnový nábytek (například vysokou skříňku).

Osvětlení hraje významnou roli při vytváření útulné atmosféry. Neměli byste proto podceňovat volbu světel ve vaší koupelně, a to jak na stropě, tak v okolí samotného umyvadla. Zjistěte více informací v našem průvodci. .

Jaké jsou výhody minimalistické koupelny?

Za prvé, minimalistické koupelny jsou praktické a snadno se čistí. Zredukování věcí na minimum znamená v praxi méně lapačů prachu a lepší přístup k čištění. Například závěsné WC usnadňuje čištění podlahy.Kdo se soustředí jen na nezbytné a funkční prvky, má k dispozici více úložného prostoru.

To zase vede k uklizené koupelně a zjednodušuje každodenní rutinu.

V neposlední řadě je jednoduchá koupelna také dokonalým místem relaxace a odpočinku, které nabízí klid a pohodu pro tělo i duši. Není divu, že styly interiérového designu, jako jsou Japandi, Wabi Sabi a Scandi, jsou tak oblíbené, protože se zaměřují na harmonii, přirozené prostředí a minimalistický vzhled.

U malých koupelen bez denního světla je dobrým nápadem nainstalovat velké zrcadlo s integrovaným světlem nad umyvadlem, které navozuje pocit většího prostoru. Jedná se o levný způsob, jak vylepšit koupelnu. Podívejte se, jak dánský architekt navrhuje malé funkční koupelny.Zjistěte jak se navrhují funkční koupelny..

Tři tipy pro design minimalistické místnosti

Žena aplikující rtěnku před zrcadlem (© Geberit)
Geberit VariForm kulaté umyvadlo s umyvadlovou skříňkou (© Geberit)

Tip 1: Zvolte jednoduchý a funkční design koupelny

Funkční design koupelny je prvním krokem na cestě k minimalistické koupelně. Vyberte si nadčasový a odolný nábytek s vícero funkcemi. Například zásuvky bez výřezu pro sifon nabízejí dodatečný prostor. Chcete-li mít jistotu, že koupelnový nábytek bude dlouho vypadat dobře i přes vlhkost v koupelně, věnujte při nákupu pozornost materiálu a povrchové úpravě.Zjistěte více o vysoce kvalitním a voděodolném nábytku. .

Zrcadlové skříňky jsou k dispozici s užitečnými doplňkovými funkcemi, jako je integrované osvětlení, elektrické zásuvky, nastavitelné police, zvětšovací zrcadla a úložné boxy na vnitřní straně dveří.

Umyvadlo a umyvadlová skříňka Geberit ONE v barvě hickory a toaleta (© Geberit)

Tip 2: Používejte jednoduché barvy

Zatímco jasné barvy působí povzbudivě, jemné a decentní tóny navozují pocit klidu. V minimalistických koupelnách obvykle převládají neutrální barvy, jako je bílá, černá, šedá a také zemité tóny, jako je béžová nebo hnědá. Zajímavou možností jsou také jednotná barevná schémata využívající odstíny stejné barvy.

Přírodní tóny a organické materiály, jako je dřevo, dodávají koupelně teplý a příjemný vzhled. Pro typický skandinávský styl se hodí například bříza nebo dub. Přidejte koupelně speciální akcent pomocí dřeva. Textilie ze lnu, juty nebo vlny a několik vybraných doplňků, jako jsou hliněné hrnce nebo bambusové košíky, dodají koupelně rurální ráz.

Koše jsou také praktickým prostředkem na ukládání ručníků, toaletního papíru nebo mýdla.Pokud se vám nelíbí barva vašich obkladů, ale renovace je příliš složitá, pak jsou levnou možností samolepky na obklady. Samolepicí fólie se hodí i do vlhkých místností a lze je snadno odstranit nebo vyměnit. Zjistěte jak najít správnou barvu pro vaši koupelnu. .

Tip 3: Udržujte koupelnu v čistotě

Úložný prostor je klíčem k minimalismu. Níže uvádíme několik nápadů, jak v koupelně udržet pořádek:

  • Umyvadlová skříňka: Organizační boxy v zásuvkách jsou dobrým způsobem, jak dosáhnout přehlednosti. Díky boxům jsou věci používané každý den uspořádané a snadno dostupné. Některá umyvadla pracují s prostorově úspornými sifony nebo, což je ještě lepší řešení, je sifon instalován v předstěně. To umožňuje navrhnout zásuvky bez výřezu pro sifon, čímž vznikne další úložný prostor.
  • Zrcadlová skříňka: Použití zrcadlové skříňky místo zrcadla poskytuje další úložný prostor pro věci denní potřeby. Zrcadlové skříňky instalované v předstěně zabírají méně místa.
  • Sprcha: Pro sprchu jsou k dispozici úložné boxy ve výklenku, které se instalují do předstěny. Vznikne tak další skrytý odkládací prostor. Díky zrcadlovým posuvným dveřím nejsou šampony, holicí strojky a další předměty vidět.

V neposlední řadě vede menší počet věcí také k většímu pořádku. Pokud je pro vás obtížné se s některými věcmi rozloučit, může vám pomoci slavná metoda KonMari od japonské expertky na úklid Marie Kondo. Při ní se zbavíte věcí, které vám překáží a nepřináší radost. Marie Kondo má také spoustu tipů, jak nejlépe věci ukládat.

Řešení Geberit pro minimalistickou koupelnu

Geberit VariForm (© Geberit)

Minimalistický prostor okolo umyvadla

Zrcadlovou skříňka Geberit ONE lze instalovat na stěnu, a tím zvětšit jakoukoliv koupelnu. Integrovaný koncept osvětlení ComfortLight nabízí různé světelné módy v závislosti na denní době a zajišťuje atmosférické osvětlení místnosti.

Kulatá zrcadla vytvářejí typický minimalistický vzhled. Nová osvětlená kulatá zrcadla Geberit Option jsou k dispozici ve čtyřech velikostech a dodávají se s přímým i nepřímým osvětlením.

Minimalistická umyvadla jsou vhodná do malých nebo atypických koupelen. Geberit nabízí štíhlá umyvadla se sníženou montážní hloubkou, zejména malé modely s boční poličkou nebo rohovou konstrukcí.

Minimalistický koupelnový nábytek sází na úložný prostor. Zejména zásuvky bez výřezu pro sifon představují způsob, jak výrazně rozšířit úložný prostor. Praktický systém organizace skříňky pod umyvadlo, který je k vidění v koupelnových sériích Geberit ONE a iCon, vytváří pořádek, stejně jako magnetická tabule s flexibilními úložnými boxy.

Geberit CleanLine50 (© Geberit)

Jednoduchá sprcha

Podlahové sprchy jsou elegantní a umožňují jednotný design místnosti. Ve spojení s velkými dlaždicemi je výsledkem esteticky ucelená místnost. Sprchové žlaby Geberit v sobě spojují design s funkčností a hygienou. Nový CleanLine50 ve štíhlém provedení zabraňuje usazování nečistot a lze jej kombinovat i s velmi velkými obklady. Odtok ve stěně Geberit je také dokonalým minimalistickým řešením. Přesunutím odtoku z podlahy na stěnu se navíc nemusíte obávat, že byste na odtoku stáli.

Geberit Acanto s funkcí quick release(© Geberit)

WC pro minimalistickou koupelnu

Geberit nabízí širokou škálu závěsných WC, které umožňují snadné čištění celé podlahy. Výběrem modelu s technologií Rimfree, tedy bez okrajů, si usnadníte práci při čištění. Díky jednolitému povrchu keramiky jsou nyní těžko dostupná místa minulostí.

Sprchovací WC Geberit AquaClean zaujmou celou řadou unikátních funkcí. Bylo navíc prokázáno, že čištění vodou je hygieničtější a prospěšnější než používání toaletního papíru.

Ovládací tlačítka Geberit se skvěle hodí i do minimalistických koupelen. Nové ovládací tlačítko Sigma70 s levitujícím designem je k dispozici v různých barvách a materiálech, tak aby ladila se vzhledem vaší koupelny.

Newsletter

Buďte v obraze


Náš newsletter vám poskytne informace a tipy ze světa koupelen Geberit.

Koupelnové výrobky s funkčním designem

Read similar posts