Otevřené sprchy - kousek ráje

Sprchy v úrovni podlahy se prosazují díky elegantnímu vzhledu a velkorysém prostoru, který vytvářejí. Ve fázi plánovaní je však potřebné vzít do úvahy určitá fakta, aby sprchový prostor zůstal praktický a pohodlný.

Jak už název napovídá, při vstupu do sprchy v úrovni podlahy není potřeba překročit práh nebo otevírat dveře. To znamená, že si můžete ráno ješte ospalí namířit přímo do sprchy bez toho, abyste o cokoliv zakopli, a potom si vychutnat jemný proud vody, která vás probudí. V ideálním případě by vchod do sprchového prostoru měl mít šířku nejméně 60 cm a samotná plocha sprchy by měla mít rozměry alespoň 90 cm x 90 cm: čím větší, tím lepší.

sprcha v úrovni podlahy v zahradě

Nezapomeňte na příčku

Je až neuvěřitelné, jak daleko může voda vystříknout ze sprchového koutu - proto je také důležité nezapomenout na příčku. Bez ní se vaše příjemná sprcha ukončí trochu zdlouhavým procesem sušení podlahy. Jestli instalujete bezbariérový sprchový kout bez dveří, doporučujeme dimenzovat bezbariérovou sprchovací příčku tak velkoryse, jak to místnost umožňuje. Čím širší bude, tím větší je plocha, která bude chráněná před postříkáním vodou.

Stavte na bezepečnosti

Vlastnosti podlahy a umístění odtoku jsou klíčovými faktory při plánovaní sprchy v úrovni podlahy. Jestli jste někdy ve sprše podklouzli, víte, jak důležité je mít povrch podlahy, který poskytuje chodidlům bezpečnou oporu, i když jsou namydlené a mokré. Nikdo nemá rád stání na odtoku sprchy, proto ho doporučujeme umístit co nejblíže ke stěne nebo přímo do stěny.

Zejména v rodinných koupelnách se mohou hromadit šampóny a jiné sprchové produkty, které končí někde na podlaze v sprše. Praktickým prvkem řešení tohoto problému je nástěnný výklenek na uložení různých lahviček a tub. Potom vám nic nestojí v cestě a i uklízení je jednodušší.

Buďte s námi vždy v obraze

obrázky z příběhů Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.