Nápady na rekonstrukci koupelny

Jak předělat starou koupelnu? Dva vydařené projekty s fotografiemi před a po ze Švýcarska a Norska nabízejí inspiraci pro moderní koupelny.

Před a po: návrh moderní koupelny Inspirace ze Švýcarska

Tmavá, staromódní, poničená - tak vypadala koupelna rodiny D'Apice Herger ze Švýcarska před rekonstrukcí. Naštěstí se rodině podařilo koupelnu předělat a udělat ji modernější. Stěny byly odizolovány, staré spotřebiče demontovány a tmavá koupelna se během několika týdnů proměnila ve světlou, moderní oázu pohody.

Pohodlí je v nové koupelně velmi důležité. Díky sladěným sanitárním výrobkům a jednoduchému výběru barev a materiálů, včetně obkladů a dlažeb ve vzhledu kamene a dřevěného koupelnového nábytku, byla proměna úspěšná.

Před a po: Sprcha v úrovni podlahy

Sprcha v úrovni podlahy nahrazuje v renovované koupelně těsný sprchový kout. Toto řešení je mnohem pohodlnější a bezpečnější. Sprchový žlábek Geberit CleanLine dobře ladí s šedými obklady a boduje svým štíhlým designem a účinným odvodem vody. Skleněná dělící stěna propouští do místnosti dostatek světla, díky čemuž sprcha nepůsobí tak objemně.

Koupelna s úzkým sprchovým koutem, vanou a stojícím WC
Sprchová toaleta mezi podlahovou sprchou a vanou

Možnosti renovace obkladů inspirace z Norska

Před rekonstrukcí se majitelům zdála koupelna o rozloze šesti metrů čtverečních v domě na norském ostrově Saetre stará a nepohodlná. Tón udávaly studené, světle modré obklady z jemného kamene a dřevěný nábytek.

Malá koupelna je opticky zvětšena obklady a dlažbou

Po renovaci vytváří bílé mramorové obklady na stěnách a podlaze harmonický a nadčasový design. Dodávají místnosti světlou a příjemnou atmosféru. Velké dlaždice navíc místnost opticky zvětšují.

Rekonstrukce koupelny: tipy a inspirace

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Přečtěte si podobné články

Koupelnové výrobky s funkčním designem