PROČ NE V KOUPELNĚ?

Patří pračka do koupelny? Ne nevyhnutelně, ale je to možné, pokud nejprve zvážite pár věcí. Majitelé rodinných domů často pračku odsunou do technické místnosti, jelikož je to funkční věc. V případě vlastníků bytů to není obecně možné a v pronajatých bytech prádelny často způsobují problémy. Jakýkoliv důvod máte, je nutné pračku umístit do obytných prostor. Kuchyně je oblíbeným místem kam pračku dávat, ale dnes se upřednostňují samostatné místnosti (ve Švýcarsku známé jako „Réduit“) nebo koupelna.

Creating space for a washing machine in the bathroom

VYTVOŘENÍ PROSTORU

Jakkoliv se rozhodnete, optimalizace dostupného prostoru je vždy dobrý nápad. Existují dobré důvody dát pračku do koupelny, když je možnost uložit všechno potřebné na její každodenní používaní do skříněk. Nakonec prání špinavého prádla je aktivita, která původně nebyla zamýšlená pro tento prostor a která zahrnuje různé předměty, jako jsou lahve a balení pracího prostředku a koš na prádlo. Tyto věci potřebují v koupelně svůj prostor, kde nebudou překážet. Je proto dobrý nápad vyhnout se potenciálnímu chaosu hned na začátku.

Ideální místo

Na začátek je třeba se popasovat s otázkou ideálního umístění. V koupelně jsou požadované vodovodní přípojky už k dispozici. Ty také určují, jak velkou svobodu máte v umisťování pračky: připojovací hadice na vodu mohou podle Ursa Bohnsacka, který je jako produktový manažer ve společnosti Geberit expertem na odpadové armatury a zápachové uzávěrky, měřit až dva metry. Musíte se také ujistit, že je tu přípojka kanalizace a přípojka do sítě. A potom? Potom už je potřeba myslet jen na připojení. „Jestli jste při stavbě koupelny uvažovali nad možností instalovat do ní jednoho dne pračku, protože budete objekt možná pronajímat, máte výhodu,“ říká Urs Bohnsack. „V tomto případě je možné přípojky použít hned, což je jednoznačně to nejpřímočařejší řešení“.

Pomoc od instalatéra

Ale co když jste na to nemysleli? „Jedna z možností je improvizace,“ říká specialista Urs Bohnsack, ale může to zvýšit riziko poškození vodou a skončit méně výhodným řešením. Instalatér vám v tomto případě pomůže vyřešit spolehlivou dodatečnou instalaci. „Zápachovou uzávěrku umyvadla můžete nahradit modelem, který má fixní přípojku, na kanalizační potrubí. V případě přívodu vody může instalatér istalovat na přívod studené vody k umyvadlu rozbočku, která umožní spolehlivý přívod vody do pračky,“ vysvětluje Urs Bohnsack.

Nic nezmeškejte

Four images of the Geberit Stories

Přihlaste se na odběr našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datumech a další zprávy o čistotě, optimalizacii prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.