Udržitelný rozvoj s eko-designem

Společnost Geberit vyvíjí již od roku 2007 všechny své produkty v souladu se zásadami ekodesignu, jehož cílem je vytvářet přidanou hodnotu s co možná nejnižší spotřebou energie. V zájmu našich zákazníků, životního prostředí a celé společnosti.

Životní cyklus

Poslední dobou je udržitelnost v centru pozornosti napříč všemi obory a stavební průmysl není výjimkou. Je to však opodstatněné – v roce 2019 oznámil Program OSN pro životní prostředí (UNEP), že je stavebnictví zodpovědné za 38 procent všech globálních emisí CO2. Další výzvou, se kterou se náš obor potýká, je vysoká spotřeba přírodních surovin, jako je voda, elektrická energie nebo stavební materiály. Snaha o šetrné zacházení s těmito cennými zdroji je dnes již samozřejmostí.

Životní cyklus produktu

Udržitelnost je součástí našeho DNA již více než 30 let. Nejdůležitějším aspektem našeho ekologicky zodpovědného přístupu je takzvaný ekodesign. Všechny výrobky Geberit jsou důsledně vyvíjeny a optimalizovány v souladu s tímto principem již od roku 2007. Snažíme se, aby byl každý náš produkt z ekologického hlediska lepší než jeho předchůdce. Ekodesign zahrnuje všechny fáze životního cyklu výrobku od výběru zdrojů a surovin, přes dodavatelský řetězec, energetickou účinnost ve výrobě a logistice, redukci obalů až po dlouhou životnost, opravitelnost, dostupnost náhradních dílů a recyklovatelnost. Díky ekodesignu přispívá Geberit významně k ekologickému stavění a cirkulární ekonomice.

Důvěryhodný partner architektů a projektantů

Stále větší počet výrobků Geberit dnes přichází na trh s certifikovaným a ověřitelným hodnocením životního cyklu ve formě takzvaného Environmentálního prohlášení o produktu (EPD), které je důležitým zdrojem informací pro stavební a architektonické firmy usilující o udržitelnost. Výrobky Geberit pomáhají šetřit cenné přírodní zdroje jako je elektřina nebo voda jak během výstavby, tak později během jejich užívání. Řešení Geberit se uplatňují ve stavebních projektech, které se vyznačují vysokou úrovní udržitelnosti. V tomto prvním vydání newsletteru „eView“ si můžete přečíst o čtyřech budovách, které nastavují globální standardy v oboru ekologického stavebnictví. Rozhovor s architektem a univerzitním lektorem specializujícím se na zelené budovy Lasse Lindem z dánského studia 3XN architects nabízí pohled na budoucí vývoj a trendy ve stavebnictví.

Přejeme Vám inspirativní čtení

ZELENÉ BUDOVY