Centrála společnosti Axel SpringerNový palác mediálního impéria , Berlín (De)

Mediální a technologická společnost Axel Springer se v Berlíně rozhodla pro architektonický počin. V bývalé tiskařské čtvrti se tyčí impozantní nová budova. Společnost Geberit je zastoupena jak před zdí, tak za ní.

V centru Berlína přitahuje pozornost moderní kancelářský komplex: nová budova Axel Springer. Tato mediální společnost vydává noviny jako “Bild“ a “Welt“. Na ploše 52 000 m2 se rozkládá více než 3 000 pracovních míst, televizní studia, redakce a restaurace. Budova má 13 podlaží, z nichž dvě jsou podzemní.

Budovu navrhl nizozemský architekt Rem Koolhaas a rozdělil ji na severní a jižní část. V 45 metrů vysokém atriu navazuje na průběh stěny spojovací most. Zatímco spodní patra jsou terasovitě uspořádána směrem ke středu budovy, horních pět pater je zavěšeno na střešní konstrukci a vystupuje do interiéru.

Potrubí a odvodnění střech

V této berlínské budově jsou výrobky Geberit instalovány před a za stěnou. Andreas Frischmuth, který byl zodpovědný za stavební služby, potrubí a sanitární instalace, říká: “Vzhledem ke krátké době výstavby a umístění ve vnitrobloku byla logistika dodávek materiálu velmi náročná. Na stavbě bylo až 35 montérů najednou, museli jsme být rychlí a stavěli jsme až pět podlaží souběžně.“

Pro rozvody pitné vody a vytápění byl použit nerezový přívodní systém Geberit Mapress. Kromě toho instalatéři v nové budově Axel Springer vsadili na vysoce zvukově izolovaný kanalizační systém Geberit Silent-db20 a v některých případech na úspornější Geberit Silent-PP.

Na střeše je instalován odvodňovací systém Geberit Pluvia. Při dešti odsaje ze střechy až 25 litrů vody za sekundu na jeden vtok. Přípojky a svody jsou vyrobeny z PE trubek Geberit. Také část keramiky pochází od společnosti Geberit - zejména klozety ze série Renova nebo Renova Comfort. Za stěnou je použit instalační systém Geberit Duofix.

WC Geberit Renova Rimfree®

Geberit Renova Rimfree® WC (© Geberit)

Keramika WC Geberit Renova je měkce zaoblená. Nabízejí moderní řešení pro každou koupelnu, a proto jsou k dispozici v závěsné i stojící variantě a s různými odkrytými nádržkami. Díky bezokrajové technologii Geberit Rimfree® a odolné a hygienické speciální glazuře KeraTect® se WC keramika obzvlášť snadno čistí a je odolná. Varianta Premium navíc nabízí z velké části skrytý sifon a viditelnou montáž.

Fakta

Axel Springer

Axel Springer

  • Majitel budovy: Axel Springer SE
  • Architektura: Rem Koolhaas, OMA Rotterdam
  • Dokončení: říjen 2020

Přihlásit se k odběru eViewNewsletter Geberit pro architekty

Pictures collage (© Geberit)

Výrobky a řešení Geberit se používají v budovách všeho druhu po celém světě. Výběr nejzajímavějších objektů najdete na této stránce.

Newsletter společnosti Geberit “eView“ se pravidelně věnuje aktuálnímu tématu ze stavebnictví. Kromě působivých příkladů projektů nabízí “eView“ rozhovory s architekty, stavebními odborníky a projektanty a další základní informace.