Třikrát vzhůru k nebiVídeňský TriIIIple

Vídeň roste směrem k nebi. Na místě bývalé celnice se dnes tyčí tři obytné věže s názvem TrIIIple, s výškou 33 podlaží a kapacitou přes 1000 bytů. Výrobky Geberit zde tvoří důležitou část technologického zázemí.

Tři věže s výškou až 33 pater, přes 1 000 bytových jednotek, přibližně 70 000 m2 celkové podlahové plochy a investice v hodnotě více než 300 milionů eur: TrIIIple na Dunajském kanálu ve Vídni ohromuje svými čísly. A nádechem luxusu: střešní bazén, společenská místnost s knihovnou, kuchyň pro pořádání akcí, salonky pro grilování a hraní her, kino, sdílené střešní terasy, restaurace a bary – to vše bude obyvatelům komplexu TrIIIple zpříjemňovat život.

Výrazný prvek městského panoramatu

Dvě věžové budovy s klasickými byty byly dokončeny v srpnu 2021, třetí budova se zařízenými mikro apartmány je obsazená již od konce března 2021. Do Vídně tak přibylo nejen více než 1000 bytových jednotek, ale také výrazný prvek panoramatu.

Různé výšky věží mají navozovat pocit, že spolu budovy rozmlouvají. Mají také tu výhodu, že obyvatelé mohou jednoduše popsat, kde bydlí – například v nejvyšší budově nad velkou terasou.

Chytré odvodnění střechy

Pohled dovnitř těchto pozoruhodných budov ukazuje, že produkty Geberit významně přispívají k jejich funkčnosti. Střešní odvodňovací systém Pluvia zajišťuje nejen efektivní odvod dešťové vody. Umožňuje také maximální využití prostoru, protože si vystačí jen s několika málo potrubními svody.

Důležitým a technologicky náročným parametrem kanalizačního systému ve výškových stavbách je jeho zvuková izolace. Stavební firma Soravia se proto rozhodla použít zvukově izolační odvodňovací systém Geberit Silent-db20. Montážní prvky pro WC Huter a splachovací nádržky pod omítku Geberit Sigma použité v komplexu TriIIIple jsou rovněž vhodné pro akusticky izolované podlahové a stěnové instalace.

Fakta

Geberit Know-how

Geberit Know-how

  • Zásobovací systém Mapress
  • Zásobovací systém Mepla
  • Kanalizační systém Silent-PP
  • Kanalizační systém PP
  • Systém odvodnění střechy Pluvia
  • Montážní prvky Huter
  • Splachovací nádržky pod omítku Sigma
  • Umyvadlo/WC Geberit ONE

Galerie

Subscribe to eViewThe Geberit newsletter for architects

Pictures collage (© Geberit)

Around the world, Geberit products and solutions are used in buildings of all kinds. You will find a selection of the most interesting objects on this page.

Periodically, “eView“, the Geberit reference newsletter, takes up a current topic from the construction industry. In addition to spectacular project examples, “eView“ offers interviews with architects, construction experts and designers as well as further background information.