Údržba vaší koupelny

Pokud se o své auto nebudete pravidelně starat, rychleji zrezaví nebo se porouchá. I v koupelně se vyplatí vše pravidelně udržovat - abyste z ní měli co největší požitek.

Hřebenová vložka jde snadno vyčistit

Běžná údržba koupelny

Pravidelná údržba koupelny je důležitá. Více si o tom můžete přečíst v článcích na téma “Dokonale čisté“. To platí i pro sprchové vaničky - pravidelným čištěním se zbavíte nepěkných usazenin. Další čištění může trvat trochu déle, mělo by se ale také dělat pravidelně, například čištění odtoku sprchy nebo odtokového kanálku. Sítko odpadu se dá snadno odstranit a vyčistit, lae občas je nutné vyčistit i odtok nebo kanálek, jinak můžou zbytky mýdla nebo jiné nečistoty zabránit správnému odtoku vody ze sprchy.

Rychlý odtok

Pokud už čistíte odtok, nezapoměňte současně vyčistit i zápachovou uzávěrku (tzv. sifon). Lidé s delšími vlasy velmi dobře znají problematiku ucpaného odtoku. Jejich vlasy se zachytávají v odtoku a to ztěžuje odtékání vody. Ačkoliv je celkem snadné otevřít a vyčistit zápachovou uzávěrku umyvadla, sprchy nebo vany, neobejde se to bez předchozí demontáže. Samozřejmě si můžete najít řadů lepších či ne tak dobrých nápadů a tipů, my doporučujeme vlasy nejprve vylovit dlouhou pinzetou. To nepoškodí uzávěrku nebo potrubí a ušetří zbytečné náklady na opravu. Pravidelně by se měl čistit i přepadový otvor na umyvadle. Naneste do otvoru standardní čistitcí prostředek a nechte jej působit. Předejdete tak nepříjemnému zápachu a tvorbě vodního kamene.

Tipy na velkou údržbu

Pokud splachovací voda v záchodě stále protéká, může to znamenat, že vypouštěcí ventil blokuje špína. Ventil je instalovaný se silikonovým těsněním ve spodní části nádržky. Za normálních okolností ventil dosedne na těsnění a uzavře otvor. Pokud se ale mezi těsnění a odtokový otvor dostanou nečistoty, jako například usazeniny z nádržky, může dojít k zablokování vypouštěcího ventilu. Prohlédněte si následující videa, jak se dá ventil snadno vyčistit v podomítkové i nadomítkové nádržce

Čištění podomítkové nádržky Geberit Sigma
Čištění nadomítkové nádržky Geberit

Buďte opatrní!

Prosím, mějte na paměti, že nesete plnou zodpovědnost za vykonané údržbářské práce a jste zodpovědni za veškeré způsobené škody. Většina úchytů je vyrobena z plastu a při nesprávné manipulaci se můžou poškodit nebo odlomit. Běžně není zapotřebí čistit vnitřek nádržky. Ve skutečnosti by to mohlo uvolnit velké množství usazenin, které by mohly ucpat nádržku. V nejhorším případě by pak musel instalatr demontovat celou toaletu. Při čištění ventilu dávejte pozor, abyste nic nezlomili. V případě jakýchkoli pochybností vždy zavolejte instalatéra.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

Buďte s námi vždy v obraze

Obrázky na téma Tipy a rady

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost