Ve stínu palácových zdíHotel Turkish House, Istanbul (Turecko)

Butikový hotel Turkish House je ubytovacím zařízením a archeologickým nalezištěm v jednom. Cesta historií Istanbulu začíná na jeho nádvoří. O moderní komfort se zde postaral Geberit.

Základy tohoto domu pamatují 1000 let, jeho zdi dobrých 200 let. Navzdory svému stáří je tento dům od znovuotevření v roce 2022 plný života. Ve stínu zahradní zdi Velkého paláce, hned vedle nejznámější památky starého města Istanbulu, lidé spí, snídají a povídají si. Turisté, kteří přijedou vyčerpaní horkem a ruchem turecké metropole, najdou v hotelu Turkish House oázu klidu.

Citlivě renovované

Budova před rekonstrukcí a při otevření v roce 2022. (© Hotel Turkish House)
Budova před rekonstrukcí a při otevření v roce 2022. (© Haydar Erçin)

Zejména zájemci o historii si na tomto místě přijdou opravdu na své. Při rekonstrukci domu byly objeveny prastaré pozůstatky přilehlého komplexu císařského paláce. Architektka a majitelka butikového hotelu Deniz Alkanová je nechala odkrýt a vystavit za prosklenými panely.

Stavba postavená na těchto zbytcích zdí pochází z konce 18. století. Původní obytný dům byl několikrát přestavován, takže časem ztratil své původní využití a charakter.

Turecký domov

Deniz Alkanová vrátila staré dřevostavbě původní charakter. Její vnitřní stěny jsou pokryty omítkou z vápenné malty, písku a cihlové drti zhotovenou tradiční metodou. Od obkladů až po nábytek a osvětlení byly použity místní materiály a vybavení. „Chceme, aby naši hosté zažili teplo tureckého domova,“ říká Deniz Alkanová

Kvalita a pohodní v koupelně

Geberit se v hotelu Turkish House postaral o moderní komfort a hygienu. Architektka vybavila hotelové koupelny několika výrobky Geberit od instalací za stěnou až po zařizovací předměty. Deniz Alkanová k tomu říká: „Přesvědčily nás jak služby, tak kvalita produktů Geberit.“

Fakta

Galerie

Přihlásit se k odběru eviewGeberit newsletter pro architekty

Koláž (© Geberit)

Výrobky a konstrukce Geberit se používají v budovách všeho druhu po celém světě. Výber nejzajímavějších projektů najdete na této stránce.

Pravidelně se v newsletterech “eView“ společnosti Geberit objevuje aktuální téma z oblasti stavebnictví. Kromě zajímavých projektů nabízí “eView“ rozhovory s architekty, stavebními odborníky, projektanty a další informace z oboru.