Experimentáln bydlení v hrázděném doměStatek Waddeweitz (Německo)

Historický hrázděný dům jako pokusná laboratoř pro testování budoucího světa bydlení a práce? To je vize, která stojí za rekonstrukcí statku v severním Německu, během které nechal investor zkombinovat tradiční stavební prvky s moderní sanitární technologií Geberit.

Jak je možné skloubit bydlení, práci, učení a dovolenou na jednom místě? Několik nadšenců se rozhodlo najít na tuto otázku nové, kreativní odpovědi. Za tímto účelem založili družstvo a zrekonstruovali starou usedlost v německé obci Waddeweitz v Dolním Sasku. V rozlehlém areálu s názvem „Ding der Möglichkeit“ (Věc možnosti) se scházejí lidé, kteří tvoří a testují inovativní formy života a práce. Tříhektarový pozemek nabízí ubytování pro hosty a prostory pro konání různých akcí, seminářů a workshopů.

Tradice a moderní technologie

V koupelnách pro hosty bylo nainstalováno umyvadlo Geberit ONE a nástěnná baterie ONE. Sprchovací WC Geberit AquaClean Sela dodává koupelnám punc luxusu. (© Geberit)

Historická hrázděná budova je malý architektonický klenot. Tato bývalá venkovská usedlost byla nedávno přestavěna na penzion.

Po rekonstrukci se zde setkává tradice a moderní technologie: láskyplně zařízené pokoje s vintage nábytkem se snoubí s kvalitním sanitárním vybavením.

Koupelny pro hosty jsou vybaveny sprchovacími toaletami AquaClean a zařizovacími předměty ze série Geberit ONE.

Montáž má být rychlá a snadná

Stavebníci se rozhodli pro výrobky Geberit nejen před stěnou, ale i za ní. (© Geberit)
Geberit FlowFit se snadno a rychle instaluje. (© Geberit)

Protože byli stavitelé konfrontováni s širokou škálou požadavků, padla volba na předstěnové instalace Geberit. Kromě designu hrála roli také rychlá a spolehlivá instalace. Ta byla klíčová například v případě rozvodu pitné vody, který musel být obnoven ve všech budovách – což nebyl vzhledem k velikosti areálu vůbec snadný úkol. „Geberit FlowFit byl pro nás instalatéry požehnáním, a to nejen z hlediska času. Dobře promyšlený systém nám výrazně usnadnil práci,“ říká hlavní instalatér Ralf Mühle.

Nekomplikovaná montáž dokonce pomohla kompenzovat stavební průtahy, které vznikly v důsledku neplánované výměny celé podlahy včetně přípojek v suterénu stodoly. Instalace Geberit FlowFit a Silent-PP v koupelně se sprchovým koutem trvala v průměru osm hodin – podle instalatéra to je „dobrý výsledek“.

Fakta

Galerie

Přihlásit se k odběru eviewGeberit newsletter pro architekty

Koláž (© Geberit)

Výrobky a konstrukce Geberit se používají v budovách všeho druhu po celém světě. Výběr nejzajímavějších projektů najdete na této stránce.

Pravidelně se v newsletterech “eView“ společnosti Geberit objevuje aktuální téma z oblasti stavebnictví. Kromě zajímavých projektů nabízí “eView“ rozhovory s architekty, stavebními odborníky, projektanty a další informace z oboru.