Bolestivý pád

riziko uklouznutí v koupelně - výběrem vhodných materiálů můžete pádu předejít

Stefan přišel domů po náročném dni v práci. Dostatečný důvod jít si zaběhat. Vyčerpaný, ale plný endorfinů si po běhu vleze pod sprchu.

Nebezpečí! Kluzký povrch

Teď už jen stačí vyčistit si zuby a může strávit příjemný večer u televize. Ale hups, ani neví jak a smekne se na mokré dlažbě a spadne. Mohlo to pro Stefana dopadnout i hůře. Pád skončil jen několika modřinami. Mimořádně bolestivý zážitek, který mohl mít mnoho vážnejších následků, jak naznačují studie z Německa, Rakouska a Švýcarska. Podle těchto studií jsou pády doma na prvním místě v žebříčku statistik nehod.

Minimalizace rizika

Riziko smeknutí se a pádu na mokrých površích je zejména ve sprchách relativně velké. Toto nebezpčí se však může zredukovat správným výběrem materiálů a užitečným koupelnovým příslušenstvím:

  • Když stavíte nový dům nebo renovujete svoji koupelnu, stojí za to se pořádně zamyslet nad výběrem materiálů. Protiskluzová dlažba nebo sprchovací plochy vyrobené z pevného povrchového materiálu, jako je Geberit Setaplano, obzvlášť pomáhají při předcházení rizika uklouznutí.
  • Protiskluzová úprava také může zvýšiť bezpečnost povrchů, protože zvýší jejich drsnost a zlepší protiskluzové vlastnosti. Vždy by to měl dělat odborník.
  • I když protiskluzové rohože nebo pásky určitě nezískají žádné ocenění za design, poskytují alespoň potřebnou podporu. Protiskluzové podložky se díky svým výbežkům pevně drží na povrchu, ale dají se lehce odstranit. Dají se jednoduše vyčistit a vysušit, ačkoliv nejsou hygienické.
  • Jestli nechcete při vycházení ze sprchy ztratit rovnováhu kvůli mokrým nohám na kluzké dlažbě, položte na podlahu před sprchu koupelnovou podložku nebo ručník, do kterého si utřete nohy.

To stejné platí i při vycházení z vany.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.