Ideální instalační výška

Instalační výšky koupelnových prvků jsou důležité jak pro vysoké, tak pro nízké osoby. (© Geberit)

Není nic víc frustrujícího než umyvadlo, které bylo namontováno příliš nízko. Pokaždé, když se ohnete, abyste dosáhli na baterii, každý den si vzpomenete, že se při navrhovaní koupelny zanedbal klíčový aspekt – výška instalace.

Do jaké výšky by se měla osazovat umyvadla, toalety alebo zrcadlové skříňky? Odpověď je jednoduchá: závisí to na vaší výšce a zdravotním stavu. Lidé, kteří mají okolo 1,76 m, mají štěstí, protože mají tu “správnou“ výšku podle standardů, kterými se určují výšky instalace. Jestli jste vyšší, instalační výška umyvadla 80 cm bude pro vás zjevně příliš nízko. Standardní výška pro WC 40 cm může být také příliš nízko, protože budete muset být na toaletě spíše v podřepu než sedět. To by mohlo být sice prospešnější pro vaše tělo, ale těžší na opětovné postavení se.

Když instalatéry neinstruujete jinak, nainstalují sanitární prvky do standardní výšky. Když byste si však raději přáli jinou výšku instalace, měli byste to nejdříve probrat s montážní firmou nebo designovým studiem a pevně se dohodnout. Také vám doporučejeme, abyste to domluvenému instalatérovi připomněli ještě těsně před instalací.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

Buďte s námi vždy v obraze

ilustrativní obrázky na téma Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost