Ideální instalační výška

Instalační výšky koupelnových prvků jsou důležité jak pro vysoké, tak pro nízké osoby. (© Geberit)

Do jaké výšky umístit umyvadlo, toaletu nebo zrcadlové skříňky? Odpověď je jednoduchá: závisí to na vaší výšce a zdravotním stavu. Lidé, kteří mají okolo 1,76 m, mají štěstí, protože mají tu “správnou“ výšku podle standardů, kterými se určují výšky instalace. Jestli jste vyšší, instalační výška umyvadla 80 cm bude pro vás zřejmě příliš nízko. Standardní výška pro WC je 40 cm, to může být také příliš nízko, protože budete muset být na toaletě spíše v podřepu.

Pokud instalatéry neinstruujete jinak, pravděpodobně vám nainstalují sanitární výrobky do standardní, doporučené výšky. Pokud byste si přáli jinou výšku instalace, měli byste to nejdříve probrat s montážní firmou nebo designovým studiem a pevně se dohodnout. Také vám doporučejeme, abyste to domluvenému instalatérovi připomněli ještě těsně před zahájením instalačních prací.

Vše podstatné se dozvíte v naší přehledné grafice ↓

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost