Tři otázky týkající se osobní hygieny

Toaleta je místo, které bez rozdílu navštěvujeme všichni. S návštěvou WC je zároveň neodmyslitelně spjata i následná očista, které existují různé formy. Všechny formy mají společný cíl, a sice zvýšit pohodlí a zajistit osobní komfort v co nejvyšší možné míře.

Ve většině evropských domácností se k očistě používá suchý nebo vlhčený toaletní papír. Otázkou však zůstává do jaké míry jsou tyto tradiční očistné pomůcky efektivní. V tomto článku se dozvíte odpověď na otázky, na které jste dost možná báli zeptat.

Stačí toaletní papír k očistě intimních partií?

Závěsné WC obložené dlaždicemi

Toaletní papír se stal natolik běžnou součástí toalet, že dnes jen málokoho napadne pochybovat o jeho užitečnosti. Většina lidí jej dokonce považuje za dostatečnou formu očisty v rámci osobní hygieny. Podle dermatologů odstraní toaletní papír většinu nečistot, je však suchý a už z principu nemůže suchý papír vyčistit úplně všechno. Zbytky nečistot, které zůstanou na pokožce delší dobu mohou způsobit její podráždění.

Aby se snížila pravděpodobnost poškození pokožky, doporučují dermatologové utírat se toaletním papírem zepředu dozadu a následně použít papír nový. Díky tomuto jednoduchému návyku lze předejít nepříjemným bakteriálním infekcím. Je důležité zmínit, že toaletním papírem by se mělo otírat a nikoliv třít, protože vysoká míra tření může rovněž vést k podráždění pokožky.

Jak si v osobní hygieně vedou vlhčené ubrousky?

Vlhčené ubrousky jsou v reklamách prezentovány jako praktický hygienický výrobek. Ubrousky jsou napuštěné tekutinou s vůní mýdla a dodávají pocit čistoty a svěžesti v oblasti intimních partií. Jsou také velmi populární při péči o dítě. V porovnání se suchým toaletním papírem přinášejí vlhčené ubrousky důkladnější a šetrnější formu očisty. I přes to se nejedná o zcela ideální způsob osobní hygieny, a to zejména proto, že ubrousky bývají napuštěné alkoholem, konzervačními a vonnými látkami. Mohou tak způsobit podráždění, a dokonce i alergie. Všechny uvedené látky také narušují přirozené pH pokožky, což omezuje její přirozenou ochranu a podporuje množení bakterií a plísní.

A jaký je ideální způsob očisty intimních partií?

Použijte vodu, tak by mohl znít náš tip na závěr. Voda je totiž jediným přirozeným způsobem očisty. S vodní očistou nám může pomoci například bidet, který je běžnou součástí arabských, latinskoamerických a jihoevropských koupelen. Bidet bývá umístěn hned vedle toalety a používají ho jak ženy, tak muži k hygieně intimních partií. Druhou hygienickou variantou pro očistu intimních partií je sprchovací WC. Po stisknutí tlačítka se vysune skryté rameno s tryskou a příjemně teplou vodou očistí intimní oblasti. Tento způsob osobní hygieny je nejen pohodlný a účinný, ale také šetrný k pokožce. Sprchovací WC navíc zaručuje nenahraditelný pocit svěžesti po jeho použití.

Sprchovací WC Geberit AquaClean Mera a detail na rameno s tryskou
Koupelna s WC Geberit ONE

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Koupelnové výrobky

Buďte s námi vždy v obraze

4 tipy Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlaste se k odběru newsletteru