Jak malé může být vaše umyvadlo?

V malé koupelně nebo v malé místnosti s WC pro hosty by umyvadlo nemělo zabírat příliš mnoho místa, ale přesto by mělo být praktické a atraktivní. Jak na to? Pomohou vám tyto tipy:

Xeno² umyvadlo (© Geberit)

1. Umyvadlo standardní velikosti má hloubku 55 cm. Umyvadlo s ručním oplachováním má obvykle hloubku 45 centimetrů. V úzkých nebo malých koupelnách však často není tolik místa. Zde přicházejí ke slovu užší umyvadla. V současné době existuje řada mini umyvadel s výstupkem 20 až 25 centimetrů. Dobrým nápadem může být prostorově úsporné umyvadlo z koupelnové série Geberit Xeno², iCon nebo Smyle.

2. Správně zvolená kombinace keramického vybavení a koupelnového nábytku je skutečně důležitá. Pokud jde o malé místnosti je důležité vybrat umyvadlo v kombinaci s ostatním vybavením. S online plánovačem koupelen od společnosti Geberit si můžete navrhnout vlastní koupelnu nebo WC pro hosty přesně podle vašich rozměrů a detailů. V online nástroji si nejprve nakreslíte přesný půdorys, poté umístíte umyvadlo, nábytek a další předměty a následně definujete obklady. Plánovač koupelen zobrazuje dostupné modely Geberit - od umyvadlového nábytku až po ležatá umyvadla - v dostupných velikostech. 3D model vám ukáže, které prostorově úsporné řešení je pro danou místnost nejvhodnější.

3. Chytrý design: Umyvadla jsou k dispozici nejen v různých velikostech, ale také v celé řadě různých nadčasových designů. Ať už hranatá, oválná nebo kulatá, se svislým nebo vodorovným odtokem: různé varianty mají smysl v závislosti na celkovém stylu místnosti. Ve stísněných prostorách jsou praktická malá umyvadla. Jsou navržena tak, aby je bylo možné kombinovat s úzkou umyvadlovou skříňkou nebo umyvadlovou deskou, čímž vznikne i úložný prostor.

iCon umyvadlo pro WC pro hosty (© Geberit)

4. Speciální rohová řešení umožňují použití malých umyvadel na WC pro hosty, a to i v místech se složitým půdorysem. Pro tyto případy jsou ze sérií Geberit nejvhodnější iCon a Selnova Compact.

5. Tvar umyvadla: malé umyvadlo vždy znamená úbytek místa, protože na keramice je malá odkládací plocha. Díky tvaru umyvadla je však možné získat maximum prostoru. Pokud zvolíte asymetrický tvar umyvadla s baterií připevněnou na boku, zůstane na keramickém spotřebiči stále dostatek místa pro každodenní koupelnové předměty.

6. Funkčnost je důležitá: I u malých umyvadel musí být dostatek prostoru na to, abyste mohli ruce ponořit pod proud vody. Proto je důležité nepodceňovat význam hloubky umyvadla. Tu si můžete snadno vyzkoušet například v showroomu.

7. Prostor můžete ušetřit také s kohoutky, a to díky nástěnným variantám. Vždy je dobré podívat se na baterie v kombinaci s konkrétním umyvadlem a zkontrolovat směr a intenzitu vodního proudu. Výrobci baterií často nabízejí kratší modely, které jsou určeny pro malá umyvadla například u WC pro hosty.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Produkty pro více prostoru v koupelně

Buďte s námi vždy v obraze

Čtyři obrázky z příběhů Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost