Rekonstrukce malé koupelnyPřed a po

I malý prostor vám může poskytnout velké možnosti. I na několika metrech čtverečních se můžete cítit prostorně a útulně díky dobrému designu. Možná vás k podobné změně inspirují i dvě úspěšné rekonstrukce.

Předtím a potom: rekonstrukce malé koupelny

Po přestavbě malé koupelny s oválným umyvadlem z koupelnové série VariForm a nábytkem ve vzhledu dubového dřeva (© Meja Hynynen)
Obrázek před malou koupelnou se zrcadlovou skříňkou a umyvadlem (© Meja Hynynen)

Těsná, dusná a bez elegance- taková byla koupelna o rozloze dvou metrů čtverečních ve dvoupokojovém bytě ve Finsku.

Interiérová designérka Meja Hynynen byla pověřena, aby koupelnu předělala tak, aby odpovídala době vzniku bytového domu, který byl postaven v 50. letech minulého století.

Protože místnosti a dveře jsou úzké, ponechávají málo prostoru pro flexibilitu. Designérka proto zvolila kompaktní modely, určené speciálně pro malé koupelny.

Meja Hynynen vybrala do svého projektu koupelnovou sérii Geberit iCon se závěsným WC a koupelnovým nábytkem ve vzhledu dubového dřeva. Umyvadlo vybrala oválné, z koupelnové série Geberit VariForm, které tvarově ladí s WC sedátkem.

Pro dotek elegance bylo doplněno také vyhřívané zrcadlo s integrovaným osvětlením, které zabraňuje zamlžení po sprchování. V kombinaci s vodovodními bateriemi ve zlaté barvě, věšáky na ručníky a ovládacím tlačítkem splachování, se díky renovaci proměnila malá koupelna v elegantní, útulný a působivý prostor.

Před a po: renovace sprchového koutu v malé koupelně

Sprcha i designový prvek: Některá řešení sprchových koutů vám umožní obojí, a to i na několika metrech čtverečních. Fotka vlevo poukazuje na koupelnu o rozloze dvou metrů čtverečních, jejíž hlavní část zabírá objemný sprchový kout.

Nový sprchový kout se skládacími skleněnými dveřmi a zlatými závěsy vytváří prostor a opticky zvětšuje místnost. Zlatá sprchová hlavice dodává eleganci a modernost.

Obrázek před (© Meja Hynynen)
Obrázek po rekonstrukci (© Meja Hynynen)

Před a po: koupelna se sklonem střechy

Podobně náročné podmínky panovaly i v prázdninovém domě Trine Rasmussenové v dánském Blåvandu. Cílem bylo rozdělit starou koupelnu se saunou a střešní šikminou na dvě samostatné koupelny.

Hlavním cílem byla optimalizace prostoru. Do koupelny o rozloze tří metrů čtverečních se šikmými stěnami se instalovalo WC, umyvadlo a sprchový kout.

Sauna se šikmou střechou (© @triner2 and @strandparken3)
Původní koupelna se stojícím WC, bílými obklady a dřevěným koupelnovým nábytkem (© @triner2 and @strandparken3)

Vytvoření dojmu velké koupelny

Výrobky Geberit se ukázaly být optimálním řešením ve stísněném prostoru. Závěsné WC Rimfree z koupelnové série Geberit Acanto a koupelnový nábytek Geberit VariForm s kulatým umyvadlem dodávají malé koupelně se šikmou střechou pocit světla a otevřenosti.

Inspirován časopisem Geberit Bathroom Magazine se Trine Rasmussen rozhodl také pro velké zrcadlo ze série Geberit Xeno² s integrovaným osvětlením. “Je to dobrý tip, jak místnost opticky zvětšit,“ vysvětluje.

Renovace malé koupelny: nejdůležitější aspekty

Řešení Geberit pro malé koupelny

Díky inovativním výrobkům Geberit, které lze instalovat za stěnu a lze prostorově optimalizovat i malé koupelny. Vyplatí se prohlédnout si ucelenou nabídku výrobků.

Umyvadla, která šetří místo

Společnost Geberit nabízí celou řadu prostorově úsporných umyvadel s výčnělkem 20 až 25 cm. Patří mezi ně například umyvadla z následujících koupelnových řad Geberit Xeno², iCon, Smyle a Selnova Compact.

Prostorově úsporné sprchy

Inspiraci pro rekonstrukci najdete také v řešeních sprch od společnosti Geberit.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Přečtěte si podobné příspěvky