Tipy a nápady pro koupelnu pro hosty

Koupelny pro hosty jsou obvykle menší prostory, a proto je o to důležitější pečlivě zvážit plány a nápady na design koupelny, aby byla funkční a příjemná očima hostů i hostitelů!

Design koupelen pro hosty

Světlo procházející oknem do WC pro hosty s tmavě modrou zadní stěnou

Co změní toaletu pro hosty na koupelnu pro hosty? Pravděpodobně sprcha. O to důležitější je ve fázi plánování téma obkladů a dlažby. Kromě toho platí stejné zásady navrhování.

Začněte tím, že se zaměříte na podlahu, stěny, barvy a materiály.

Nápady na koupelnu pro hosty se dřevem

Dřevo je pro koupelnu pro hosty stylovou volbou. Ať už se jedná o podlahu, obklady stěn nebo koupelnový nábytek. Dřevo je přírodní produkt, který je ideální pro designový styl a zútulnění místnosti. Buďte však opatrní - dřevo použité v koupelně by mělo být vždy ošetřeno, aby do něj nepronikala vlhkost.

Moderní toaleta pro hosty v bílé nebo černé barvě

Mnoho možností, žádné omezení! Pokud jde o barvy, na toaletě pro hosty se meze nekladou. Existují však dvě zásady, které je dobré v malých prostorách uplatnit: světlé barvy působí svěže a čistě, tmavé odstíny vytvářejí domácí útulnost.

Z tohoto důvodu je černá a bílá barva na prvním místě v seznamu přání hostitelů, kteří hledají moderní řešení. Možná také proto, že tyto dvě barvy spolu tak dobře ladí, například v obkladech. Užitečné informace: Velké obklady se velmi dobře hodí do malých koupelen a na toalety pro hosty, protože v místnosti vytvářejí atmosféru.

Nápady na umyvadla pro koupelny pro hosty

Toaleta pro hosty je obvykle stejně široká jako dveře, kterými se do ní vchází; samotná toaleta se téměř vždy nachází naproti. Abyste se na ni dostali, musíte projít kolem umyvadla. Měla by tedy být co nejúspornější. K tomu jsou ideální umyvadla s nástěnnými nebo bočními bateriemi.

Co dalšího nesmí chybět na toaletě pro hosty?

Jedna ze zásuvek umyvadlové skříňky Geberit Renova Plan v designu přírodního dřeva.

Toaleta a umyvadlo s baterií jsou nejdůležiějšími prvky každé toalety pro hosty. Také nesmíme opomíjet koupelnový nábytek s úložným prostorem pro věci denní potřeby.

Toto umyvadlo má úložnou skříňku a zrcadlovou skříňku. Modely s integrovaným osvětlením poskytují to správné světlo.

3 tipy: jak si správně naplánovat novou toaletu pro hosty

Nápady jsou skvělé, ale jen se správným plánováním se mohou stát skutečností. To platí zejména při navrhování malých koupelen pro hosty. Zde jsou tři tipy, jak nejlépe uskutečnit své představy o koupelně pro hosty:

Tip 1: naplánujte si toaletu pro hosty pomocí 3D plánovače koupelen

3D plánovač koupelen, jako je ten od společnosti Geberit, umožňuje snadné plánování toalet pro hosty v pouhých třech krocích. Příprava vyžaduje trochu více času, například vyměření místnosti, umístění dveří a oken a zvážení umístění přípojek vody a elektřiny. Přívod elektřiny není potřeba jen pro vypínač světla; v závislosti na vašich plánech může vaše WC potřebovat také elektřinu například pro jednotku na odsávání zápachu.

Tip 2: umístění toalety, umyvadla a skříněk

Omezený prostor, který je na toaletě pro hosty k dispozici, často určuje uspořádání toalety, umyvadla a nábytku. Proto zde méně znamená více, jelikož moderní toaleta pro hosty se obejde bez zbytečného koupelnového nábytku s nevyužitým úložným prostorem.

Toaleta pro hosty se závěsným WC, zrcadlovou skříňkou a umyvadlovou skříňkou z koupelnové série Geberit ONE

Tip 3: doplňte toaletu pro hosty o praktické doplňky

Můžete polemizovat o tom, zda jsou doplňky nezbytné, nebo pouze praktické, případně zda slouží pouze k dekorativním účelům. Následující přehled proto zahrnuje jak doplňky, tak nápady na dekoraci:

Příslušenství & praktické vybavení toalet pro hosty
  • Záchodová štětka
  • Držák toaletního papíru
  • Malý odpadkový koš s víkem
  • Dávkovač mýdla
  • Ručník pro hosty
  • Kosmetické produkty (krém na ruce, vatové tampony atd.)
  • Věšák na oblečení
  • Vůně
  • Květiny/vázy
  • Obrázky

Výše uvedené spotřební předměty by měly být snadno k dispozici v úložném prostoru v koupelně a měl by ho tam být dostatek.

Řešení vhodné pro malé koupelny pro hosty

Závěsné WC Geberit Selnova Compact

Geberit nabízí různá chytrá a prostorově úsporná řešení pro malé koupelny pro hosty. Kromě prostorově úsporného nábytku a řešení pro více úložného prostoru sem patří také WC s kratším výstupkem pro větší možnost pohybu.

Pokud vás to zaujalo, podívejte se blíže na kompaktní verze WC v koupelnových sériích iCon, Renova a Smyle od společnosti Geberit.

Umyvadlo Geberit ONE s vhodnou umyvadlovou skříňkou

Nábytek pro malé koupelny, který šetří místo

Dokonce i úzká a obzvláště malá umyvadla se sníženou hloubkou nebo bočním úložným prostorem mají u Geberitu dokonale padnoucí skříňky s velkým úložným prostorem. Například všestranná a modulární řada koupelnového nábytku Geberit iCon nebo Geberit ONE, která je oblíbená díky svému funkčnímu designu. Pro úsporu místa lze do stěny zabudovat i zrcadlovou skříňku s integrovaným osvětlením.

Chytrá řešení pro více úložného prostoru v koupelně pro hosty

Pokud se rozhodnete použít prostorově úsporný sifon P-zásuvkový sifon nebo sifon skryjete za stěnou, můžete ušetřit prostor v zásuvce umyvadlové skříňky a získat tím další úložný prostor.

To také usnadní použití organizérů v zásuvkách. Díky organizérům máte větší přehled uvnitř skříňky a usnadní vám hledání různých předmětů. Zrcadlové skříňky s úložnými boxy uvnitř a nastavitelnými policemi také poskytují úložný prostor navíc.

Další úsporou prostoru může být také magnetická deska. Magnetická deska je vybavena třemi úložnými boxy různých velikostí a je k dispozici ve čtyřech různých barvách.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Přečtěte si podobné příspěvky