Moderní malá koupelnaInspirace

Názory na to, co je malá koupelna se různí a to i v závislosti na regionu a stavebních normách. Obecně lze za malou koupelnu považovat 4 metry čtvereční. Bez problémů lze navrhnout malou, ale přitom moderní koupelnu s veškerým základním vybavením. I v malé koupelně se dá nainstalovat toaleta, umyvadlo, sprchový kout, případně vana. Pokud hledáte inspiraci pro moderní malé koupelny, pak jste tady správně.

Moderní design malé koupelny na 3 m²

Malá koupelna Geberit Selnova se závěsným WC a umyvadlem

Co funguje ve velkém měřítku, bude to fungovat i v malém měřítku. Vysoce kvalitní materiály a obkladů a stěn plní svou funkci i při navrhování malé koupelny, například v paneláku.

Při výběru barvy pro takto malou místnost o rozloze pouhé 3 metry čtvereční působí světlé barvy svěže, zatímco tmavé barvy jsou útulnější.

je styl, který doporučujeme všem, kteří chtějí ze své koupelny o rozloze 4 m² vytěžit maximum - výsledkem je větší pořádek a snazší úklid.

Výzvy při navrhování malé koupelny o rozloze 3 m²

Moderní koupelna ve stísněném prostoru s WC Acanto a umyvadlem Acanto

Uspořádání toalety, umyvadla a sprchy je rozhodující. Veškerá keramika by měla být uspořádána tak, aby se dala snadno používat. Způsob, kterým lze získat více prostoru, jsou posuvné dveře. Pokud má malá koupelna obdélníkový půdorys, měla by být vana umístěna na konci místnosti.

Tento nábytek se vejde do 3 m²Třeba do malé panelákové koupelny

Geberit je vhodný i v případě nedostatku místa. Když je opravdu velmi málo prostoru, jsou zapotřebí řešení, která v koupelně vytvoří .

Doporučujeme si prohlédnout zejména kompaktní design WC v koupelnových Geberit Selnova a Smyle, kompletní koupelnovou sérii iCon a Geberit ONE s oblíbeným funkčním designem.

WC pro hosty Geberit Selnova s umyvadlem, umyvadlovou skříňkou a toaletou
Malá koupelna se sklonem střechy (© @triner2 and @strandparken3)
Malá koupelna se závěsným WC, zrcadlovou skříňkou a umyvadlovou skříňkou z koupelnové série Geberit ONE

Časté otázky při renovaci malé koupelny

Jak může Geberit pomoci při plánování malé koupelny

Osoba plánující koupelnu virtuálně pomocí 3D plánovače koupelen Geberit na notebooku

3D plánovač koupelen od společnosti Geberit doporučujeme nejen pro jednoduché plánování a navrhování malých koupelen. Pomocí plánovače lze v místnosti snadno rozmístit všechny potřebné prvky: dveře, okna, vodovodní a elektrické přípojky a všechny koupelnové instalace od toalety až po sprchu.

Začněte s půdorysem a nakonfigurujte rozvržení místnosti. Při zařizování můžete dát volnou ruku svým nápadům a vybrat si výrobky z různých koupelnových sérií Geberit. Doplňte design své vysněné koupelny koupelnovými doplňky podle svých představ.

NewsletterZaregistrujte se teď

Zůstaňte v obraze


Náš newsletter poskytuje fascinující postřehy a praktické tipy, jak vám vaše koupelna může usnadnit život.

Přečtěte si podobné příspěvky