Koupelnové dveře

Průměrná podlahová plocha koupelny v evropských bytech se pohybuje mezi 4 a 7 metry čtverečními a plocha WC je ještě menší. Pokud už od začátku víme, že máme tak málo místa, je důležité najít takové řešení, které šetří prostor. A to i při plánování vhodných dveří.

Koupelna s dveřmi, které se otevírají dovnitř
Koupelna s dveřmi otevřenými ven
Dveře koupelny, které se otevírají ven, ušetří cenný prostor

Způsoby, jak ušetřit místo

V mnoha případech se nejvíce prostoru pravděpodobně získá nalezením ideálního způsobu umístění a otevírání dveří koupelny. Dveře by měly být široké 90 cm a měly by být bezprahové, aby byla koupelna přístupná i lidem na invalidním vozíku. Pokud se dveře otevírají směrem do koupelny, zaberou téměř 1 metr čtvereční plochy jen na otevírání a zavírání. Tento prostor se uvolní, pokud se dveře otevírají směrem ven. Pokud to není možné, můžou být tím správným řešením třeba posuvné dveře.

Otízka bezpečnosti

Dveře do koupelny, které se otevírají směrem ven, mají více výhod, než jen větší prostor v koupelně samotné. V první řadě je to otázka bezpečnosti. Pokud uklouznete a upadnete, může se stát, že se nedokážete pohnout nebo dokonce zůstanete ležet v bezvědomí na podlaze. Ostatní se pro vás ale do koupelny nedostanou, když otevírání dveří svým tělem blokujete. Pokud se ovšem dveře otevírají směrem ven, může vám někdo snadno a rychleji pomoci. Předpokladem je ovšem zámek dveří, který jde odemykat z obou stran.

Více pohodlí

Další výhodou dveří, které se otevírají ven, je, že se koupelna snáze čistí. Všechny stěny a podlaha v koupelně je přístupná díky dveřím, které v koupelně nepřekážejí. A na závěr úár slov o kvalitě dveří. Koupelny jsou velmi intimním místem - čím, méně hluku vychází ven z koupelny, tím lépe se v ní budete cítit. /rptp se vám do koupelny vyplatí namontovat kvalitní dveře.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

Buďte s námi vždy v obraze

Obrázky na téma Tipy a rady

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost