Klid předevšímTeatro degli Arcimboldi, Mailand (IT)

V šatnách umělců nacházejí herci a herečky poslední minuty klidu před představením. Teatro degli Arcimboldi v Miláně (IT) je proto nechalo zrestaurovat. K tolik potřebné klidné atmosféře přispívají i zvukově izolační výrobky Geberit, které se nachází v koupelnách.

Každé divadelní představení začíná převlékáním. Je to první dějství, odehrávající se v zákulisí, kde se z umělců stávají postavy představení. Ještě dlouho před samotným roztažením opony zde herci i několik hodin odpočívají, jedí, myjí se, uspořádávají si myšlenky a připravují se na představení. Divadelní zákulisí musí byt tedy klidným místem vhodným k přípravám na špičkový výkon.

Aby taková oáza klidu vznikla, zadalo milánské Teatro degli Arcimboldi interiérovým firmám projekt úpravy všech šaten. V roce 2022 se šatny hvězd nazvané “Primo Camerino“ ujalo italské studio Calvi Ceschia Viganò.

POHODLÍ VE SLUŽBÁCH UMĚNÍ

Po intenzivních diskusích s budoucími uživateli šatníku vytvořili designéři půlkruhovou místnost s místy pro líčení, obývacím prostorem, kuchyní a vlastní koupelnou. Designu dominují měkké oblé linie, které vytvářejí uvolněnou atmosféru. Barevný koncept dokáže zprostředkovat klid díky zářivě oranžové a sametově petrolejově zelené barvě.

Focus on noise reduction

Vybavení koupelny se řídí tím, aby bylo co nejtišší. Ústředním aspektem při realizaci koupelny byla proto zvuková izolace. Za stěnou se nachází zvukově izolované odtokové systémy Geberit Silent-Pro a Silent-PP, které snižují hluk. Před stěnou se o ticho starají technologie určené ke splachování toalet. Technologie TurboFlush díky spirálovému pohybu vody výrazně snižuje hlučnost při splachování. Jednoduchý design koupelnové série Geberit ONE a sprchové vaničky Olona harmonicky zapadá do celkového konceptu oázy klidu.

Sečteno a podtrženo? Italský herec a komik Antonia Albaneseho uvedl: “ Jsou to nejkrásnější šatny, jaké jsem kdy viděl. Rozhodně je musíte navštívit.“

Galerie

Přihlásit se k odběru eViewGeberit newsletter pro architekty

Pictures collage (© Geberit)

Výrobky a konstrukce Geberit se používají v budovách všeho druhu po celém světě. Výběr nejzajímavějších projektů najdete na této stránce.

Pravidelně se v newsletterech “eView“ společnosti Geberit objevuje aktuální téma z oblasti stavebnictví. Kromě zajímavých projektů nabízí “eView“ rozhovory s architekty, stavebními odborníky, projektanty a další informace z oboru.