Efekt nočního světla

Geberit ONE zrcadlová skříňka s ComfortLight (© Geberit)

Každý ví, jaké to je, když se vám uprostřed noci chce na WC. Tlumené zdroje světla vám pomohou najít toaletu, dokonce i ve tmě, protože ačkoliv byl váš spánek přerušený, v podstatě stále napůl spíte. Je to hlavně pro uvonění melatoninu, hormonu indukujícího spánek, který je zodpovědný za zabezpečení toho, aby se naše těla v noci prakticky automaticky přepínala do režimu spánku.

Zdravý spánkový cyklus je cennou komoditou. Lidé, kteří nemají dostatečný spánek, zřídka fungují během dne na 100 %. Abyste si byli jistí, že se vaše tělesné hodiny nenaruší návštěva toalety a že se do svého zaslouženého spánku vrátíte co nejdřív, měli byste pamatovat na následující body:

  • Jasné světlo může narušit vaše biologické hodiny a omezit množství produkovaného melatoninu. Pokuste se cestou na toaletu nezapínat žádné světlo, a pokud ano, použijte noční osvětlení s funkcí stmívání.
  • Vyhýbejte se zdrojům světla, které produkují hodně modrého světla. To naruší produkci melatoninu, který je nevyhnutný na lehký návrat ke spánku, protože jinak vašemu tělu signalizuje, že noc skončila.
  • Rozhodněte se pro orientační světla se snímači pohybu v koupelně, protože tato světla vám při vstupu do koupelny ukážou cestu na toaletu. Takovéto světelné zdroje jsou všeobecně bledé a tlumené, což zajisťuje, že bude jemně osvětlené jen potřebné zařízení – toaleta.


  • Lampička s funkcí stmívání je ideálním řešením pro noční návštěvy toalety. Lze ji namontovat na různá praktická místa v koupelně. Dobrým příkladem je zrcadlová skříňka Geberit ONE. Integrované svítidlo ComfortLight má čtyři režimy osvětlení, které lze individuálně nastavit podle potřeby: jasné a povzbuzující přes den, jemné a lichotivé před spaním a decentní a diskrétní v noci pro orientaci ve tmě. Díky tomu můžeme v noci po návštěvě toalety snadno usnout.
    Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
  • I WC je k dispozici světlo pro jakoukoliv náladu. Sprchovací WC Geberit AquaClean je vybaveno diskrétním, automaticky aktivovaným světlem. Toto decentní osvětlení je dostatečně jasné, aby v noci pomohlo při orientaci, a aktivuje se pomocí senzoru přiblížení. Nastavení světla zahrnuje sedm různých barev a pět úrovní jasu.
  • Orientační světla se senzory pohybu mohou při vstupu do koupelny navádět k toaletě. Doporučuje se vyhýbat osvětlení se silnými modrými tóny, protože ty narušují naši produkci melatoninu (hormonu podporujícího spánek). Vhodnější jsou teplé zdroje světla, které jsou poměrně bledé a slabé. Skutečné osvětlení, které v koupelně vytvářejí, je jen minimální, ale přesto dostatečně jasné, abychom se v ní mohli orientovat. Tento typ jemného LED osvětlení poskytují výrobky, jako je sanitární modul Geberit Monolith Plus a zrcadlové skříňky Geberit ONE. Elektrická soft-touch tlačítka na modulu Geberit Monolith Plus navíc zajišťují mimořádně tiché ovládání splachování, takže se nemusíte bát, že byste uprostřed noci někoho rušili.
  • Inteligentní a novátorský zdroj světla je chytře integrován do ovládacího tlačítka. Modul Geberit DuoFresh v noci automaticky zapíná orientační LED světlo, které navádí na cestu k toaletě. Senzor přiblížení kontroluje světlo a zajišťuje jeho automatické zapnutí a vypnutí. Dobu svícení a intenzitu tohoto světla lze také přizpůsobit a regulovat pomocí aplikace.

Co je biorytmus?

Biorytmus je přirozený rytmus vašeho těla, který se týká probouzení a spánku - často označovaný jako biologické nebo vnitřní hodiny. Je řízen zejména spánkovým hormonem melatoninem. Během dne, kdy jsme vystaveni slunci, naše tělo omezuje uvolňování tohoto hormonu. Jakmile se však večer setmí, mozek uvolňuje více melatoninu a my se začínáme cítit unavení. Náš biorytmus může být ovlivněn, pokud jsme přes den vystaveni příliš malému množství světla nebo v noci příliš velkému množství světla. Negativní vliv má také osvětlení se silnými modrými tóny, které může negativně ovlivnit produkci melatoninu. S ohledem na tuto skutečnost je vhodné používat v koupelně teplé a decentní zdroje světla, které vám v noci zpříjemní pobyt v koupelně.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Koupelnové výrobky