Jak malé může být vaše umyvadlo?

V malé koupelně nebo v malé místnosti s WC pro hosty by umyvadlo nemělo zabírat příliš mnoho místa, ale přesto by mělo být praktické a atraktivní. Jak na to? Pomohou vám tyto tipy:

Xeno² umyvadlo (© Geberit)

1. Umyvadlo standardní velikosti má hloubku 55 cm. Umyvadlo s ručním oplachováním má obvykle hloubku 45 centimetrů. V úzkých nebo malých koupelnách však často není tolik místa. Zde přicházejí ke slovu užší umyvadla. V současné době existuje řada mini umyvadel s výstupkem 20 až 25 centimetrů. Dobrým nápadem může být prostorově úsporné umyvadlo z koupelnové série Geberit Xeno², iCon nebo Smyle.

2. Správně zvolená kombinace keramického vybavení a koupelnového nábytku je skutečně důležitá. Pokud jde o malé místnosti je důležité vybrat umyvadlo v kombinaci s ostatním vybavením. S online plánovačem koupelen od společnosti Geberit si můžete navrhnout vlastní koupelnu nebo WC pro hosty přesně podle vašich rozměrů a detailů. V online nástroji si nejprve nakreslíte přesný půdorys, poté umístíte umyvadlo, nábytek a další předměty a následně definujete obklady. Plánovač koupelen zobrazuje dostupné modely Geberit - od umyvadlového nábytku až po ležatá umyvadla - v dostupných velikostech. 3D model vám ukáže, které prostorově úsporné řešení je pro danou místnost nejvhodnější.

3. Chytrý design: Umyvadla jsou k dispozici nejen v různých velikostech, ale také v celé řadě různých nadčasových designů. Ať už hranatá, oválná nebo kulatá, se svislým nebo vodorovným odtokem: různé varianty mají smysl v závislosti na celkovém stylu místnosti. Ve stísněných prostorách jsou praktická malá umyvadla. Jsou navržena tak, aby je bylo možné kombinovat s úzkou umyvadlovou skříňkou nebo umyvadlovou deskou, čímž vznikne i úložný prostor.

iCon umyvadlo pro WC pro hosty (© Geberit)

4. Speciální rohová řešení umožňují použití malých umyvadel na WC pro hosty, a to i v místech se složitým půdorysem. Pro tyto případy jsou ze sérií Geberit nejvhodnější iCon a Selnova Compact.

5. Tvar umyvadla: malé umyvadlo vždy znamená úbytek místa, protože na keramice je malá odkládací plocha. Díky tvaru umyvadla je však možné získat maximum prostoru. Pokud zvolíte asymetrický tvar umyvadla s baterií připevněnou na boku, zůstane na keramickém spotřebiči stále dostatek místa pro každodenní koupelnové předměty.

6. Funkčnost je důležitá: I u malých umyvadel musí být dostatek prostoru na to, abyste mohli ruce ponořit pod proud vody. Proto je důležité nepodceňovat význam hloubky umyvadla. Tu si můžete snadno vyzkoušet například v showroomu.

7. Prostor můžete ušetřit také s kohoutky, a to díky nástěnným variantám. Vždy je dobré podívat se na baterie v kombinaci s konkrétním umyvadlem a zkontrolovat směr a intenzitu vodního proudu. Výrobci baterií často nabízejí kratší modely, které jsou určeny pro malá umyvadla například u WC pro hosty.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.