Ucpaný odpad - co teď?

VariForm umyvadlo (© Geberit)

Vlasy dokážou ucpat odtok sprchy nebo umyvadla překvapivě rychle. V takovém případě většinou spolehlivě poslouží starý, dobrý gumový zvon, který ucpávku uvolní a vyplaví do kanalizace.

Funkcí sifonu, nebo jak odborníci říkají „zápachové uzávěrky“, je zabránit pronikání nepříjemného pachu z kanalizace přes zařizovací předmět do místnosti. Níže představujeme dvě nejznámější varianty zápachové uzávěrky v podobě tzv. standardního sifonu a prostorově úsporného trubkového sifonu, který se používá například u koupelnových umyvadel nebo v kuchyních.

Aby vše fungovalo, jak má

  • Jestli se nechcete dočkat problémů s vaším sifonem, věnujte mu trochu pozornosti a zabraňte pronikání vlasů a jiných hrubých nečistot do odtoku. Nejlepším řešením jsou hřebenové vložky nebo odpadní sítka.
  • Odpouštějte z armatur pravidelně vodu, protože sifony mohou v krajním případě vyschnout, pokud jsou ponechány delší dobu mimo provoz. A pak to začne pořádně zapáchat!
  • Pokud je zápachová uzávěrka ucpaná, nepouštějte se do žádných experimentů. Můžete se pokusit odstranit překážku pomocí zvonu nebo pinzety, ale vyhněte se agresivním chemikáliím, které mohou poškodit těsnění nebo materiál trubek. Pokud to nepomůže, přenechte vyčištění ucpaného odpadu odborníkům. Ve většině případů se sifonem nemanipulují a pracují se zvonem nebo jiným profesionálním nástrojem.
  • P.S.: Tlakový čistič trubek, který je obchodníky často propagován jako „senzační řešení“, může v důsledku vysokého tlaku sifon a potrubí poškodit. Proto je pro laiky lepší se tomuto druhu nástrojů vyhnout.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.