Jak malé může být vaše umyvadlo?

Není to náhoda, že se přečnívání, tedy hloubka umyvadla, v průběhu let ustálilo přibližně na 48 centimetrech. Tomuto rozměru jsou přizpůsobené i umyvadlové skříňky a dokonce i mnoho vodovodních baterií.

Stejně jako v případě mnoha dalších věcí, které denně používáme, byly i tyto prvky standardizované v důsledku industrializace. V minulosti byla umyvadla podstatně větší, ale pak nastal trend minimalizace. Samozřejmě se také časem zmenšovaly i velikosti bytů a koupelen. Trend minimalizace se ale nezastavil na 48 centimetrech: V dnešní době existuje velké množství malých umývátek s přečníváním pouhých 37 nebo dokonce 25 centimetrů, která jsou speciálně určena do prostoru toalety nebo koupelny pro hosty.

Mytí rukou v umývátku

Holandský minimalismus

To, co je považováno za přijatelné, je zcela individuální. A pohled na Nizozemsko ukazuje, že jejich preference mohou být docela překvapivé. Místní obyvatelstvo je zaměřené na minimalismus, což není vzhledem k průměrné velikosti holandské populace tak zřejmé. Za touto preferencí nejsou žádné konkrétní „fyzické“ důvody, ale spíše (architektonické) tradice.

Vše je v interakci

Tradice nebo ne - na co byste si měli dát pozor, pokud má být toaleta pro hosty vybavena malým, ale stále bezchybným řešením umyvadla?

  • Pokud jde o design umyvadla, mělo by být co největší, i když máte omezený prostor. V sortiemntu malých umyvadel často najdete asymetrické designy a vodovodní baterie je umístěna na boku. Tak je zaručeno, že umyvadlo můžete využít v maximální možné míře a zůstane vám i odkládací prostor.
  • Umyvadlo by mělo být samozřejmě také dostatečně hluboké, abyste mohli mít obě ruce ponořené pod vodou. Zkouška “na sucho“ v showroomech našich prodejců vám pomůže najít tu správnou hloubku.
  • Pokud si zvolíte menší umyvadlo, vyberte si odpovídající vodovodní baterii. Berte v potaz, kam na keramiku dopadá voda z vodovodního kohoutku. Výrobci vodovodních bateriíí již často nabízejí řady určené speciálně pro malá umyvadla.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Produkty pro více prostoru v koupelně

Buďte s námi vždy v obraze

Čtyři obrázky z příběhů Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost