Jak šetřit vodou

Proč se vyplatí šetřit vodou? Existuje pro to hned několik důvodů. Pokud s vodou začneme nakládat uvážlivě pocítí to v první řadě naše peněženka, protože se nám podaří ušetřit nemalé částky. Kromě peněženky nám poděkuje i životní prostředí, a to zejména proto, že úprava nepitné vody na pitnou a následná likvidace odpadních vod je velice složitý a náročný proces, který spotřebuje velké množství energie a úsilí.

Zásadním faktem je, že nejméně polovina vody, kterou dnes a denně spotřebují domácnosti v západním světě, pochází z koupelny. Pokud tedy chceme začít přemýšlet o úsporách, koupelna je to správné místo.

V následujícím článku vám přinášíme šest tipů, díky kterým se vám podaří snížit množství spotřebované vody, za což vám poděkuje nejen vaše peněženka, ale i příroda.

Umývání rukou s kohoutkem Geberit ONE

1. TIP: SPRCHA MÍSTO VANY

K napuštění vany potřebujeme přibližně 150 litrů vodu, naproti tomu sprcha spotřebuje v průměru 50 litrů za 5 minut. Pokud tedy chceme opravdu výrazně ušetřit, řešení se nabízí. Rozdíl ve spotřebě vody je opravdu markantní, a to zejména pokud vezmeme v potaz i následující doporučení.

2. TIP: ÚSPORNÁ SPRCHOVÁ HLAVICE

Se spotřebou vody nám může významně pomoci i výměna sprchové hlavice. Ta totiž dovede snížit průtok vody až o polovinu. Rychlost průtoku vody se dá však snížit také pomocí speciálních řešení pro vodovodní kohoutky. Pokud tedy zkombinujeme všechna doposud zmíněná doporučení, snížená spotřeba voda bude zaručená.

3. TIP: DVOJITÉ SPLACHOVACÍ TLAČÍTKO

Společnost Geberit uvedla na trh jak technologii zastavení splachování, tak technologii dvojitého splachování. Díky těmto technologiím je možné ušetřit část napuštěné nádržky na další použití, díky čemuž se významně sníží spotřeba vody. Pokud doma ještě nemáte žádné takové splachovací tlačítko, nemusíte se obávat, protože jej lze namontovat i dodatečně.

4. TIP: VYPÍNEJTE VODOVODNÍ KOHOUTEK

Čištění zubů, mytí rukou nebo třeba holení zabere vždycky nějaký čas. Voda je nezbytná zejména na začátku a na konci těchto procedur. Nemá tedy smysl nechávat ji puštěnou v jejich průběhu. Pokud kohoutek po tuto dobu vypnete, ušetříte značné množství vody.

5. TIP: OMEZENÍ SPOTŘEBY HORKÉ VODY

Horká voda je velmi problematickou součástí každé domácnosti. Jednak proto, že její ohřev spotřebovává značné množství energie a jednak i kvůli její distribuci do vodovodního potrubí. Než teplá voda z kohoutku vyteče, prýští z něj po relativně dlouhou dobu voda studená. Ke kvalitnímu umytí rukou není většinou potřeba horká až vařící voda, ale pohodlně postačí voda vlažnější. Ta teče z kohoutku již mnohem dříve, a tak se nám podaří spotřebovat vody výrazně méně.

6. TIP: OPRAVTE KAPAJÍCÍ KOHOUTEK

Opakující se monotónní zvuk dopadu kapky na keramiku umyvadla začne už po krátké době zkoušet naše nervy. Opravou netěsnícího kohoutku získáme nejen duševní pohodu, pomůžeme tím i našim financím a životnímu prostředí. Příčinou kapajícího kohoutku bývá nejčastěji opotřebené těsnění. Jeho výměna není nic složitého a ani drahého. Nemá proto význam otálet, včasná výměna se nám bohatě vyplatí.

Umyvadlo Geberit VariForm
Umyvadlo Geberit

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

BUĎTE S NÁMI VŽDY V OBRAZE

4 tipy Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost