Jak šetřit vodu

Voda je hodnotný zdroj, takže neplýtvat s ní je rozumné a šetří se peníze. Životní prostředí má z toho největší užitek, protože voda obsahuje energii potřebnou na její úpravu, aby bylo bezpečné ji pít, přepravovat tam, kde je to potřebné a odstraňovat odpadní vody.

V západních domácnostech se více než polovina veškeré vody spotřebuje v koupelně. Proto se zaměřme na tuto mísnost. Zdaleka největší potenciál na šetření vody mají funkce duálního a start/stop splachování toalet.

voda je cenný zdroj, kterým bychom neměli plýtvat

Šetříte vodu při splachování toalety

Zatímco kdysi se při každém spláchnutí toalety spotřebovalo okolo 12 litrů vody, po zavedení funkce splachovaní typu start/stop a následné funkce duálního splachování se dosáhlo obrovské úspory. Podle jednoho modelu výpočtu všechny splachovací nádržky s duálním splachovaním a start/stop tlačítkem, které se instalují od roku 1998, v porovnaní s tradičními splachovacími systémy, doposud ušetřily okolo 28,1 miliardy metrů kubických vody. Jen v roce 2018 se ušetrilo 2,88 miliard metrů kubických vody. To je víc než polovina roční spotřeby všech německých domácností.

I nejmenší kapka se počítá

Každý z nás dokáže ušetrit velké množství vody jednoduchým osvojením si správnych návyků: při sprchovaní spotřebujete zhruba o 80 litrů vody méně než při koupeli. Zastavení vody při mydlení se, čistění zubů nebo mytí rukou také šetří značné množství vody.

Dají se také nainstalovat úsporné sprchové hlavice s omezovačem průtoku a speciální perlátory, které snižují průtok vody baterií.

Efektivní šetření vody v koupelně není nesplnitelná úloha, vyžaduje jen trochu více pozornosti a správné sanitární výrobky.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.