Otevřené sprchy tipy pro plánování

Co je otevřená sprcha?

Koupelna se sprchovým koutem ve výklenku

Sprchové řešení v úrovni podlahy, walk-in sprcha nebo například otevřená sprcha. Všechny tyto termíny označují moderní typ sprchových koutů, u nichž není potřeba překračovat prahy nebo otevírat dveře.

Moderní řešení sprch zajišťuje nejen pohodlí, ale i zvyšuje bezpečnost v koupelně. Díky tomu, že jsou sprchy bez prahů a dalších bariér, můžete s klidem dojít až pod sprchu a nechat se probudit proudem příjemně teplé vody, ve vstupu do otevřené sprchy nám totiž po cestě nic nebrání.

Výhody otevřené sprchy

Sprchy Walk-in jsou díky svému otevřenému designu oblíbenou volbou pro moderní koupelny. Nabízejí mnoho výhod:

  • Jednoduchá elegance: sprchy bez jakýchkoliv prahů jsou díky svému jednoduchému designu nadčasově elegantní. Sprchový kout je obvykle oddělen velkými průhlednými skleněnými plochami, které prostor rozjasní a opticky zvětší. To je velkou výhodou zejména v malých koupelnách.
  • Dojem prostornosti: sprchové kouty bez zábrna a s průchozími dveřmi vytvářejí v koupelně pocit prostornosti. Nemají výstupky ani schůdky a nabízejí tak větší volnost pohybu při sprchování. Sprchový kout se hodí k různým stylům vybavení a zůstává atraktivní i v případě pozdějších změn v koupelně.
  • Jednoduše dostupné: sprchový kout bez dveří a zábran umožňuje snadný přístup. Absence výstupků a dveří nejenže přináší do místnosti více prostoru, ale také zvyšuje bezpečnost.
  • Čištění je hračka: díky absenci dveří, madel nebo prahů je méně míst, která je třeba čistit. Dokonale promyšlená skleněná deska je ideální sprchovou přepážkou, protože se na ní netvoří usazeniny. A čistá sprchová přepážka bez skvrn prostě vypadá lépe.

Moderní sprchový kout bez zábran - ideální do koupelnových nik nebo malých koupelen

Ať už je koupelna velká nebo malá nebo má dokonce šikmou střechu, sprchové kouty lze téměř vždy nahradit otevřenými sprchami. Vzhledem k tomu, že sprchový kout je obvykle od zbytku koupelny oddělen skleněnou tabulí, lze typ, velikost a tvar otevřeného sprchového koutu přizpůsobit konkrétní místnosti.

Otevřené sprchy nabízejí více prostoru než běžné sprchové kouty díky plynulému přechodu do sprchového koutu - což je výhodné zejména pro menší koupelny. Větší sprchový prostor obvykle znamená příjemnější zážitek ze sprchování. Jestli je něco jasné, pak to, že díky walk-in sprchovému koutu se koupelna se sklonem střechy nebo koupelnová nika jeví jako mnohem větší.

Pět tipů: jak naplánovat sprchový kout

Přestože se moderní sprchové kouty hodí téměř do každé koupelny, je třeba zvážit několik věcí. Patří mezi ně tvar a velikost sprchového koutu a správné plánování, počínaje kohoutky a konče obklady. Zde jsou nejdůležitější body.

Inspirace pro moderní sprchy

Koupelna s dřevěnou stěnou a sprchovým koutem a WC v černobílém provedení.

Sprchový kout je vrcholem mnoha moderních koupelen - funkčně i vizuálně. V módě jsou skleněné sprchové kouty nebo sprchové kouty typu walk-in. Nabízejí dostatek prostoru a v kombinaci s odpovídajícími sprchovými tryskami promění mokrou jednotku v lázeňský zážitek.

Zde je několik tipů

  • Dešťová sprcha: dešťové sprchy jsou jako v deštném pralese. Jemný proud vody nabízí osvěžující a uvolňující zážitek ze sprchování. Velké dešťové sprchy instalované na stropě nebo v něm vypadají obzvlášť stylově.
  • Vodopádová sprcha: voda stéká jako vodopád a navozuje pocit luxusu a uvolnění.
  • Vývody stropní sprchy a ruční sprchy: kombinace stropních a ručních sprch nabízí naprostou flexibilitu. Uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí vodu pouštět shora a dopřát si relaxační sprchu, nebo zda chtějí použít ruční sprchu.
  • Chytrá sprcha: moderní technologie lze přidat i do modernizované koupelny, například k ovládání světla a hudby nebo sprchy pomocí aplikace nebo hlasových příkazů. Kromě hudby a zpráv lze například nastavit i teplotu vody a její množství.

Řešení Geberit pro bezbariérové sprchy

Exkluzivní skleněné sprchy

Sklo dodává exkluzivní a lehký vzhled. Jelikož je hladké, nic neruší jeho elegantní styl, takže sprchový kout jednoduše splyne s koupelnou. Skleněné sprchové příčky, které jsou ukotveny v předstěně bez viditelného kování, dodávají koupelně ještě více elegance. Skleněný sprchový panel Geberit ONE walk-in se navíc mimořádně snadno čistí.

Protiskluzové sprchové povrchy

Sprchové povrchy Geberit jsou k dispozici v různých provedeních a s různou strukturou povrchu, od protiskluzového až po sametově hebký. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, jsou příjemné na dotek a obzvláště snadno se čistí.

Vysoce kvalitní a snadno čistitelné sprchové žlábky a nástěnné odtoky

Sprchové kanálky Geberit CleanLine spojují atraktivní design s funkčností. Jsou zapuštěné do podlahy a účinně odvádějí vodu. Otevřený odtokový povrch zabraňuje hromadění usazenin. Vyjímatelná hřebenová vložka usnadňuje čištění. Stěnový odtok Geberit umožňuje souvislé provedení podlahy. Příjemný benefit: S odtokem instalovaným do stěny už na něj nikdy nešlápnete.

Jak se odlišují bezbariérové koupelny?

Bezbariérové koupelny jsou navrženy tak, aby se osobám s omezenou pohyblivostí nebo zdravotním postižením lépe a bezpečněji používaly. Součástí bezbariérové koupelny může být i sprchový kout s rovnou podlahou, a to v závislosti na povrchu sprchového koutu. Je třeba mít na paměti některé rozdíly.

Sprchový kout může být v jedné rovině s podlahou, existují však i varianty se sprchovými vaničkami. Ty mají okraj, takže již nejsou bezbariérové, ale udržují vodu ve sprchovém prostoru. Bezbariérový sprchový kout nesmí mít lištu a musí mít rozměry alespoň 90 × 110 cm. Aby byla sprcha bezbariérová, ujistěte se, že jsou kohoutky v odpovídající výšce: Kohoutky a sprchová hlavice by měly být přístupné a nastavitelné z polohy vsedě. Starším lidem nebo lidem s tělesným postižením usnadní sprchování madla a sklopné sedátko nebo sprchová lavice.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Přečtěte si podobné články