Rekonstrukce WC

Klikněte vpravo dole a zjistěte jak se povedla rekonstrukce
The guest bathroom after the renovation

Po téměř 40 letech užívání se rodina Greweových z Německa rozhodla zrekonstruovat WC o rozloze sotva dva metry čtvereční, která byla postavena v 80. letech minulého století. Tehdy nikdo nemyslel na to, že ji jednou mohou využívat starší lidé. A tak se do malého půdorysu koupelny v přízemí vešla pouze toaleta, umyvadlo se zrcadlem a malá skříňka.

Povrchová splachovací nádržka zabírala hodně místa a nástěnné topení ještě více. Podívejte se, jak se podařila její proměna.

Klikněte v pravém dolním rohu a zjistěte jak WC dnes ►

Cíl rekonstrukce: bezbariérová koupelna

Úkolem při rekonstrukci WC bylo zajistit, aby byla moderní a zároveň funkční pro seniory. Bylo třeba vytvořit prostor, který mohou všichni členová plně využívat i při omezené pohyblivosti. Kromě toho bylo třeba, aby se snadnočistila. Všechny tyto výzvy se podařilo vyřešit díky dobrému plánování ze strany odborníka na sanitární techniku a skvělé volbě výrobků Geberit.

Staré WC, které zabíralo hodně místa
malá skříňka a umyvadlo

Co vše patří do malé místnosti s WC?

Rodina Greweových si přála vylepšit malou koupelnu z hlediska pohodlí i přístupného designu. Proto byly odstraněny obklady, instalováno podlahové vytápění a předstěna v poloviční výšce se skrytou splachovací nádržkou. Tím se v koupelně vytvořil prostor pro další důležité věci.

Jako WC si Greweovi zvolili sprchovací WC Geberit AquaClean Mera Classic. “Fakt, že stárneme, nás přiměla rozhodnout se pro sprchovací WC,“ vysvětluje Elisabeth Grewe. “Čištění vodou je mnohem příjemnější než papírem a člověk si tam může jen tak sednout a nic dalšího nedělat. Dálkové ovládání usnadňuje používání lidem s omezenou pohyblivostí.“

Komfort díky doplňkovým funkcím

Vzhledem k tomu, že se WC nachází přímo ve vstupní části domu, je třeba vytvořit přátelskou atmosféru i v tomto prostoru. “Ve vstupní části se starým záchodem se někdy šířily nepříjemné pachy. To jsme nechtěli,“ říká Elisabeth Grewe. Protože klozet Geberit AquaClean Mera Classic je vybaven systémem odsávání pachů, nepříjemné pachy v koupelně jsou ihned eliminovány.

Dalším důležitým tématem byl úložný prostor. S umyvadlem Geberit iCon, odpovídající umyvadlovou skříňkou a bočním prvkem lze prostor ideálně využít i při omezeném prostoru. A rodině Grewe tato kombinace nabídla kromě vizuálních výhod i praktické výhody: speciální WC glazura KeraTect je téměř neporézní, díky čemuž je nenáročná na údržbu, odolná a především se snadno čistí. Na poličku umyvadla lze umístit i hygienické potřeby, jako je mýdlo nebo zubní kartáčky.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Přečtěte si podobné příspěvky