Tipy na výběr správné barvy ve vaší koupelně

Pro mnoho lidí může být výběr správných barev v koupelně velmi náročný. Většina koupelen se používá 20 až 30 let a během tohoto období se renovují jen zřídka - pokud vůbec někdy. Proto jsou nadčasové barvy nejvíce žádané. Důležitý je také výběr koupelnového vybavení v barvě, která ladí s celkovou barevností koupelny. Tyto tipy vám pomohou při výběru správné barvy pro vaši koupelnu.

Klasická bílá - sázka na jistotu

Po divokých barvách, které byly populární v 70. a 80. letech, se bílá na dlouhá léta vrátila jako dominantní barva v koupelně. Bílá barva v koupelně je symbolem čistoty a kvality. Keramické výrobky, vany, sprchy a další zařízení v bílé barvě jsou nadčasové a výborně se kombinují s dalšími barvami.

JAK VNÉST BARVU DO KOUPELNY BEZ MALOVÁNÍ STĚN?

Barvy vytvářejí příjemnou atmosféru a dodávají do koupelny pocit domova. Malování stěn není bezpodmínečně nutné k přidání barvy do koupelny. Namísto toho interiéroví designéři vytvářejí barevné akcenty pomocí koupelnových doplňků. Výhodou oproti malování je, že koupelnové doplňky lze rychle a levně vyměnit. Následující prvky vám pomohou do koupelny dodat barevný nádech:

  • Textilie jako ručníky, koupelnové předložky, koberce nebo sprchové závěsy
  • Dávkovače mýdla, sklenice na zubní kartáčky a držáky na ručníky
  • Vázy a květináče
  • Obrazy a sochy
  • Dekorativní předměty jako světla, svíčky a svícny
  • Malé kusy koupelnového nábytku
  • Barevně sladěná splachovací tlačítka

Pomocí rostlin můžete do koupelny přinést nejen barvu, ale také kousek přírody. Ale pozor, ne každá rostlina je vhodná do koupelny.

JAKÉ BARVY STĚN JSOU VHODNÉ DO KOUPELNY?

Barvy hrají klíčovou roli v tom, jak velká místnost vypadá. Při výběru barvy stěn proto věnujte pozornost velikosti místnosti. Zářivé, výrazné barvy mají tendenci místnost zmenšovat, zatímco pastelové odstíny mají opačný efekt.

Na stěnách koupelny se často objevují barvy jako béžová, světle šedá nebo pudrové odstíny. Neutrální barvy stěn mají moderní vzhled a zapůsobí díky své nadčasové kráse. Navíc dodávají bílým umyvadlům a toaletám mimořádně elegantní vzhled.

pastelové barvy
  • Pískové odstíny vytvářejí pocit tepla, zatímco pískové a nahé odstíny harmonizují tělo a duši a přinášejí pocit klidu a pohody.
  • Šedé odstíny: Šedá se dodává v široké škále odstínů - ve směsi s trochou hnědé má šedá hřejivý efekt, ale když má namodralý nádech, působí chladivě. Doplňky v červené, žluté nebo tyrkysové barvě ladí obzvláště dobře s šedými koupelnami.
  • Pastelové barvy: Světle modrá, růžová, mátová a podobné odstíny poskytují pocit lehkosti a pohody v místnosti. Krása pastelových barev spočívá v tom, že poskytují jemné a přátelské pozadí, zvláště pro bílou keramiku a zařízení.

Náš tip: Ať už se rozhodnete pro jakoukoli barvu, vždy ji před malováním stěny vyzkoušejte. Jednoduchý způsob, jak to udělat, je vyzkoušet několik barev vedle sebe přímo na zdi nebo namalovat zkušební vzor na dřevo nebo karton. Ujistěte se, že se díváte na výsledky v různých časech dne, protože světlo a okolí (například barva dlaždic, koupelnového nábytku nebo stropu) mohou mít významný vliv na vzhled barvy. Dále doporučujeme použít voděodolnou barvu nebo barvu určenou speciálně pro použití v koupelnách. Ty usnadňují čištění stěn a zabraňují tvorbě plísní.

závěr

Sanitární výrobky a koupelnovou keramiku doporučujeme v klasických barvách, sladěné s decentními teplými barvami na zeď. Pamatujte, že méně je víc. Koupelna působí klidněji a upraveněji, když není použito příliš mnoho různých barev. Dekorace a koupelnové doplňky dokáží vytvořit barevnější a modernější vzhled a lze je levně a snadno vyměnit.

pastelové tóny v koupelně

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Koupelnové výrobky

Buďte s námi vždy v obraze

Obrázky na téma Tipy a rady

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost