Snadné plánování koupelnyCesta ke koupelně snů

Stavíte dům? Gratulujeme! Nová stavba představuje vzrušující, ale zároveň náročnou vyhlídku. Čeká vás tvrdá práce a bude třeba učinit řadu rozhodnutí. Do nového domova vložíte spoustu času, peněz a energie.

Dobré plánování je zásadní v každém stavebním projektu a u koupelny tomu není jinak. Máme po ruce několik praktických tipů, jak tento složitý úkol zvládnout. Zjistěte, jak si můžete v novém domově splnit své sny o koupelně.

Plánování nové koupelnyOnline nebo s osobním poradcem?

Muž se inspiruje pro svou novou koupelnu

Plánování koupelny začíná doma na pohovce. Inspiraci a nápady hledejte online nebo v časopisech pro domácí kutily. Mnoho lidí si v této fázi vytvoří nástěnku na Pinterestu s obrázky svých vybraných nápadů. Čím konkrétnější jsou vaše představy a přání, tím jednodušší a rychlejší bude osobní konzultace u vašeho sanitárního specialisty.

Máte již konkrétní představy o své vysněné koupelně a chcete začít experimentovat s návrhem místnosti? Mnoho výrobců nabízí online plánovače koupelen, které lze použít naplánovat koupelnu pomocí 3D náhledu. V nástroji pro plánování koupelen Geberit můžete pracovat buď s předdefinovanými půdorysy, nebo si vytvořit vlastní, a poté vyplnit místnost koupelnovými výrobky, jako je toaleta , sprcha nebo skříňky .

Po pátrání online přichází na řadu osobní konzultace u prodejce. Ten je obeznámen se všemi úskalími při plánování, zná různé funkce výrobků a může vám pomoci s výběrem. Pokud je to možné, vezměte si s sebou seznam s oblíbenými výrobky, můžete si tak vyjasnit konkrétní problémy přímo se svým sanitárním poradcem a naplánovat další postup. Pokud jste si již vytvořili 3D plán, přineste jej na konzultaci s sebou.

Inovativní nápady pro vaši novou koupelnu

Mix & Match: Umyvadlo na desku Geberit ONE se skříňkou iCon

Ve fázi návrhu je třeba vzít v úvahu dva klíčové prvky – úložný prostor a čištění. V každodenním životě rychle poznáte rozdíl, pokud jsou koupelnové potřeby uloženy chytře. Chytře vymyšlené úložné prostory umožňují uložit všechny přípravky pro péči o tělo, ručníky a další předměty tak, aby nebyly na očích, a přesto byly snadno dostupné.

Chytré plánování, které zohledňuje i čištění také ušetří spoustu času a námahy. Přemýšlejte o výhodách místnosti bez rohů a těžko přístupných zákoutí, kde se mohou hromadit nečistoty a bakterie. Správné materiály a povrchové textury vyžadují méně námahy – zůstane tak více volného času pro vás.

Vaše nová koupelna je víc než jen funkční místnost. Je to místo odpočinku a relaxace. Díky důmyslným řešením pro volnost pohybu, úložnému prostoru a snadnému čištění můžete zajistit, aby vaše koupelna byla nejen esteticky přitažlivá, ale také praktická a snadno se udržovala.

Muž a žena v dokonale osvětlené koupelně s výrobky Geberit ONE

Přirozené osvětlení díky správnému plánování koupelny

Nic nemá na atmosféru místnosti takový vliv jako osvětlení. To platí zejména pro koupelnu, kde často chybí přirozené denní světlo. Naštěstí je i přesto možné vytvořit útulnou atmosféru instalací správných svítidel.

Ať už se jedná o přirozené denní světlo nebo funkční osvětlení – ukážeme vám, co je potřeba k dokonalému nasvícení vaší koupelny.

Další informace o optimálním osvětlení koupelny

Koupelna v trendové barvě Peach Fuzz se sprchovým klozetem Geberit AquaClean Alba

Aktuální trendy v koupelnách

Ať už se jedná o moderní sprchový kout, inteligentní ovládání světla v zrcadlové skříňce nebo toaletu s jemným sprchovým proudem, v moderní koupelně je nejdůležitější příjemný pocit. Nesmí chybět jemné barvy, výrazné kontrasty a spousta chytrých technologií.

Objevte aktuální trendy

Bezbariérová koupelna s umyvadlem, toaletou a sprchou v úrovni podlahy

Plánování bezbariérové koupelny

Naše požadavky na koupelnu se mění s přibývajícím věkem, s nemocí nebo po úrazu. Zohlednění bezbariérovosti při plánování pomáhá později ušetřit čas i peníze.

Náš seznam vám pomůže naplánovat bezbariérovou koupelnu, která splňuje moderní požadavky na design.

Jak naplánovat bezbariérovou koupelnu

Dvě koupelny Geberit s různými barvami stěn v růžové a tmavě zelené barvě

Barva v koupelně

Není žádným tajemstvím, že barvy vytvářejí atmosféru a přispívají k útulnosti koupelny.

Jste příznivci neutrálních, nadčasových odstínů, nebo dáváte přednost jasným barvám? Ať už se jedná o klasický koupelnový nábytek v bílé barvě, výrazný akcent v podobě černých prvků nebo barevné pojetí koupelny – ucelený barevný koncept znamená, že vám nová koupelna bude přinášet trvalý požitek po mnoho dalších let. Podívejte se na naše tipy pro výběr správných barev pro vaši koupelnu.

Užitečné nástroje pro plánování koupelny

Osoba sprchující se ve sprše v úrovni podlahy se sprchovým kanálkem Geberit CleanLine

Každodenní wellness se sprchou nebo vanou

Věříte, že není nic příjemnějšího než se po stresujícím dni uvolnit ve vaně ? Nebo dáváte přednost výhodám moderního sprchového koutu? Názory se zde značně liší. Pokud nemáte místo na obojí a nemůžete se rozhodnout, přečtěte si tyto důvody, proč mít v nové koupelně vanu nebo sprchový kout.

Porovnání sprchového koutu a vany

Plánování koupelny krok za krokem

Při plánování nové koupelny je nejlepší postupovat krok za krokem. Pečlivě zvažte následující čtyři otázky:

1. Je koupelna součástí rekonstrukce nebo zcela nové stavby?

Instalatér montující osvětlené zrcadlo Geberit Option během rekonstrukce koupelny

Je samozřejmé, že plánování koupelny závisí na tom, zda se jedná o rekonstrukci nebo stavbu od základů.

Pokud se neprovádí kompletní rekonstrukce bytového jádra, je půdorys obvykle stanoven během rekonstrukce. Vodovodní a elektrické přípojky jsou již určeny. Rozhodnutí se týkají především barev a materiálů použitých na podlahu, strop a stěny a výběru nového nábytku, sanitární keramiky na toaletu a umyvadlo, zrcadel a skříněk a vodovodních baterií.
Náš průvodce renovací obsahuje všechny potřebné informace pro renovaci koupelny.

Novostavba je oproti tomu jako nepopsaný list. Ať už renovujete, nebo začínáte od nuly, první kroky jsou stejné:

  • Ujasněte si svá přání a potřeby koupelny.
  • Hledejte inspiraci – na internetu, v showroomech, časopisech nebo při návštěvě přátel a rodiny.

Další užitečné tipy při plánování koupelny

Inspirace a plánování koupelny se společností Geberit

Ve fázi plánování máte k dispozici nespočet možností, jak svou vizi uskutečnit. Naše webové stránky jsou pokladnicí tipů, nápadů a inspirací, které vám pomohou s návrhem nové koupelny.

Při plánování koupelny od společnosti Geberit a s ní záleží především na vašich potřebách. Chceme, aby vaše koupelna nejen dobře vypadala, ale byla také funkční a pohodlná. Nabízíme proto inovativní řešení pro více prostoru, hygieny a funkčního designu.

Muž v koupelně Geberit ONE se zrcadlem Geberit AquaClean Mera a Geberit Option Plus

Vše z jednoho zdroje

Naše kompletní řešení jsou tím, co odlišuje Geberit od jiných poskytovatelů. Se systémem Geberit ONE nabízíme koupelnovou sérii, která zahrnuje nejen sanitární techniku za stěnou, ale také výrobky před stěnou, jako je sanitární keramika, nábytek a baterie – a to vše z jednoho zdroje. To znamená, že se již nemusíte starat o to, zda k sobě všechny prvky budou pasovat – vše k sobě dokonale ladí a je v nejvyšší kvalitě.

Naše služby zahrnují také užitečné nástroje a aplikace, které vám usnadní plánování koupelny. Patří sem i online 3D plánovač koupelen a konfigurátor pro vaše umyvadlo . Abyste se již ve fázi plánování seznámili se všemi nejnovějšími trendy a možnostmi a vaše nová koupelna plně vyhovovala vašim potřebám, nabízíme vám také bezplatné a nezávazné poradenství od předních odborníků na koupelny, a to buď digitálně, nebo osobně.

Osoba plánující koupelnu virtuálně na notebooku pomocí 3D plánovače koupelen Geberit

Které detaily lze zvolit v plánovači koupelen Geberit?

Náš bezplatný 3D plánovač koupelen je obzvláště užitečný nástroj. Pomocí plánovacího softwaru si můžete koupelnu virtuálně naplánovat ve 3D a vyzkoušet si různé dispozice, barvy a materiály. Před zahájením stavby tak získáte reálnou představu o tom, jak bude vaše nová koupelna vypadat.

Jakmile si v nástroji vyberete šablonu půdorysu nebo si vytvoříte vlastní v odpovídajícím měřítku, můžete do místnosti přidat různé objekty, jako jsou dveře, okna, topení, obklady a přípojky. Ve fázi návrhu máte přístup ke koupelnovým sériím Geberit a můžete si do 3D zobrazení přidat toaletu, umyvadlo, osvětlené zrcadlo a další koupelnový nábytek a příslušenství. Sanitární zařízení lze libovolně umísťovat a přemisťovat. Vyzkoušejte různé barvy, materiály a vzory. Na závěr obdržíte 3D náhled své nové koupelny snů.

Plánování koupelny s výrobky Geberit