Koupelnové dveře

Průměrná podlahová plocha koupelny v evropských bytech se pohybuje mezi 4 a 7 metry čtverečními a plocha WC je ještě menší. Pokud už od začátku víme, že máme tak málo místa, je důležité najít takové řešení, které šetří prostor. K tomu může pomoci i správný výběr a naplánování dveří.

Koupelna s dveřmi, které se otevírají dovnitř
Koupelna s dveřmi otevřenými ven
Dveře koupelny, které se otevírají ven, ušetří cenný prostor

Způsoby, jak ušetřit místo

Nejvíce místa ušetříme, pokud správně zvolíme směr a umístění otevírání dvěří. Dveře jsou obvykle široké 90 cm a ideálně by měly být bezprahové, aby byla koupelna přístupná i méně pohyblivým lidem. Pokud se dveře otevírají směrem do koupelny, zaberou téměř 1 metr čtvereční plochy, který lze jen stěží nějak využít. Pokud není možné otevírat dveře opačným směrem, můžou být dobrým řešením dveře posuvné.

Otázka bezpečnosti

Dveře do koupelny, které se otevírají směrem ven, mají více výhod, než jen více prostoru v koupelně. V první řadě je zde otázka bezpečnosti. V případě náhlého uklouznutí se k vám pomoc snadněji dostane v případě, kdy se dveře otevírají směrem ven.

Více pohodlí a kvalita

Další výhodou dveří, které se otevírají ven, je, že se koupelna snáze čistí. Všechny stěny a podlaha v koupelně je přístupná díky dveřím, které v koupelně nepřekážejí. A na závěr pár slov o kvalitě dveří. Koupelny jsou velmi intimním místem - čím, méně hluku vychází ven z koupelny, tím lépe se v ní budete cítit. Proto se vám do koupelny vyplatí namontovat kvalitní dveře, které budou zároveň odolné proti vlhkosti.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.