Tipy pro svěží vzduch v koupelně

I přesto, že je každá koupelna jedinečná, tak problémy se u jednotlivých koupelen takřka neliší. Jejich velmi častým nepřítelem bývá zápach. Ten může být způsoben nejen používáním toalety, ale také přílišnou vlhkostí, vadným ventilačním systémem nebo ucpaným odtokem. V závislosti na zdroji zápachu pomáhají s jeho odstraněním nejrůznější metody. V následujícím článku vám představíme šest tipů, které patří k těm vůbec nejúčinnějším.

Jak zajistit svěží vzduch v koupelně?

Nejrůznější pomocníci pro boj se zápachem

1. TIP: JAK SI POMOCT PODOMÁCKU?

V jednoduchosti je síla, což bezezbytku platí i při boji se zápachem. Obyčejné věci, které nalezneme v každé domácnosti mohou být spolehlivým pomocníkem. Například hořící sirka účinně bojuje se zápachem, díky síře, který je v ní obsažen. K běžnějším prostředkům však patří vonné spreje, tyčinky a oleje. Často se však setkáme i s miskou octa, citronovou vodou, ale i s namletými kávovými zrny, které na sebe účinně vážou pachy. Nezklame nás ani miska soli, která na sebe naváže vlhkost, díky čemuž snižuje úroveň zápachu.

2. TIP: VYUŽITÍ INOVATIVNÍCH ŘEŠENÍ

Pokud se chcete nepříjemných pachů z toalet zbavit jednou provždy, pak je na místě vsadit na inovativní technologie. WC Geberit nabízí jednotku odsávání zápachu. Ta dokáže velmi rychle odsát zápach vzniklý při používání toalety, a to dříve než se rozšíří po celé místnosti. Fungování jednotky odsávání zápachu lze přirovnat ke kuchyňské digestoři. V koupelně jsou k dispozici různá řešení na odsávání zápachu. Geberit nabízí vedle jednotky odsávání zápachu také integrovaný filtr DuoFresh.

3. TIP: KAŽDODENNÍ VYSOUŠENÍ

Pokud se v místnosti dlouhodobě hromadí vlhkost a teplo, může koupelna i přes intenzivní větrání nepříjemně zapáchat. To může vést i k tvorbě plísní. Nejlepší způsob, jak tomuto zabránit je po každém sprchování nebo koupeli vysušit místa, v nichž se drží vlhkost. Typicky to jsou vodovodní baterie a spáry mezi dlaždicemi. Ručníky a ložní prádlo v koupelně mohou časem také zvlhnout, a proto by se měly pravidelně vyměňovat nebo prát.

Koupelna s velkým oknem, vybavená Geberit ONE

4. TIP: VĚTRÁNÍ? TO JE SAMOZŘEJMOST

Větrání je dobře osvědčený prostředek, pomocí kterého dojde k rychlé a efektivní výměně vlhkého vzduchu za čerstvý. Díky pravidelnému větrání můžete předejít vzniku plísní. Z ekologických důvodů by okno nemělo zůstávat otevřené po delší dobu, a to zejména v zimních měsících, kdy dochází k citelné ztrátě tepla a také k plýtvání energiemi. Větrání je účinné zejména tehdy, když skrze více otevřených oken vzniká průvan. Za tímto účelem je nejlepší otevřít okno a dveře v koupelně a také okno v jiné místnosti, aby se vzduch mohl rychle vyměnit. Pokud v koupelně okno nemáte, zapněte na chvíli ventilační jednotku. Můžete také otevřít dveře do koupelny a okno v protější místnosti. Aby se vlhký vzduch nehromadil v jiných částech domu, měly by dveře do ostatních místností zůstat zavřené.

5. TIP: PEČUJTE O VENTILÁTOR

V koupelnách, které nedisponují oknem, pomáhá v boji s nepříjemnými pachy standardně instalovaný ventilátor. Jeho výkon určuje, jak rychle se vzduch v místnosti vymění za čerstvý. Zastaralá či nefunkční ventilace může způsobovat nepříjemný zápach. V každé situaci platí, že čištění, pravidelná údržba a případně koupě nového výrobku je investice která se vyplatí.

6. TIP: ČISTĚTĚ SIFON

Nepříjemný zápach může mít často hlubší příčiny, například v podobě ucpaného sifonu či odtoku. K jeho uvolnění může být užitečný píst, který za pomocí přetlaku a podtlaku uvolňuje usazeniny.

Vaše přidaná hodnotaInspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Koupelnové výrobky