Koupelna se šikmým stropem Tipy, nápady, rady

Každý, kdo chce přeměnit podkroví na ložnici s koupelnou, si musí pamatovat jednu věc: co vypadá na papíře jako prostorné, má tendenci se ve skutečnosti výrazně zmenšit. Nízké stropy a sklon střechy drasticky snižují efektivní užitnou plochu. Díky tomu je umístění sanitárních instalací náročným, ale přesto řešitelným úkolem.

5 věcí, které je třeba vzít v úvahu při plánování koupelny se šiknou střechou

Koupelna se šikmým stropem

1. Ujistěte se, že máte všechny informace

Pro přestavbu podkroví může být potřeba stavební povolení. Je třeba zkontrolovat a ověřit nosnost podlahy, statiku a izolaci. Zvažte také základní požadavky, jako je obložení stěn odolné proti vlhkosti a izolace podlahy.

2. Vypočítejte plochu v podkroví

Při plánování je důležité znát přesné podrobnosti o dostupném prostoru. Nemůžete si dovolit řídit se pouze půdorysem;, musíte vzít v úvahu i sklon střechy. Střechy by měly mít sklon 35°, aby koupelna v podkroví dávala z hlediska plánování smysl. Aby lidé stáli vzpřímeně a měli dostatek prostoru k pohybu (též známo jako světlá výška), je potřeba prostor nejméně dva metry na výšku a dva metry na šířku.

3. Stanovte si rozpočet

Koupelna v podkroví má obvykle vysokou cenu, protože potřebujete speciální nábytek nebo speciální design. V závislosti na okolnostech vám mohou chybět napájecí a odvodňovací systémy, izolace nebo světelné zdroje.

4. Uveďte přesně vše, co potřebujete, pokud jde o vybavení koupelny

Co je nezbytné a naopak bez čeho se obejdete (protože na to není dostatek místa)? Seznam všech požadavků a přání vám pomůže udržet si op všem přehled.

5. Prozkoumejte široký sortiment výrobků a možností instalace

Záměrně můžete upozornit na šikmý strop a nízké výšky stropů. Nechte se inspirovat celou řadou nápadů pro navrhování koupelen se šikmou střechou a poradit si od odborníci. Zejména u šikmé střechy se doporučuje věnovat pozornost funkčnosti při výběru výrobků. Koneckonců, nikdo nechce pak řešit příliš malý úložný prostor nebo špatně izolované vodovodní potrubí.

Tip: Světlé barvy činí koupelnu se šikmým stropem prostornější

Koupelna se šikmou střechou a výrobky z koupelnové řady Geberit ONE a Geberit AquaClean s Monolith

Světlé barvy bývají nejlepší v moderních koupelnách se šikmou střechou, protože přirozené světlo je pod střechou obvykle vzácné.

Obecně platí, že tmavé barvy vizuálně snižují strop, což znamená, že malá koupelna vypadá ještě stísněněji.

Obkladové dlaždice by měl být co největší, aby se místnost jevila opticky prostornější. Atraktivní alternativou jsou moderní dekorativní panely nebo voděodolná betonová barva.

Plánování nové koupelny se šikmou střechou

Abyste ze své koupelny se šikmým stropem vytěžili maximum, je pečlivé plánování nutností. Proto si při plánování předem položte následující otázky:

Jaké jsou výšky místností a jak je možné využít jejich plný potenciál?

by měly být instalovány tak, aby uživatel mohl stát před sanitárními výrobky vzpřímeně.

Koupelnové výrobky jako toaleta nebo vana by měly být instalovány tak, aby mohl uživatel stát před nimi vzpřímeně.

  • Umyvadlo pod šikmou střechou: Mezi hlavou a stropem by mělo být nejméně 40 centimetrů volného prostoru, aby bylo možné pohodlně stát před umyvadlem vzpřímeně . Díky světelným podmínkám je prostor pod střešním oknem ideální.
  • Závěsné WC pod šikmou střechou: Abyste mohli pohodlně stát na toaletě, aniž byste hlavou narazili do stropu, měla by minimální výška pod šikmou střechou být 2 metry, měřeno od předního okraje sanitární keramiky.
  • Vany pod šikmou střechou: Pokud by vana měla sloužit i ke sprchování, měla by vzdálenost mezi dnem vany a šikmou střechou být 2 až 2,20 metru. S dostatečným prostorem nad hlavou si můžete vlasy pohodlně umýt i ve stoje. U van instalovaných podél sklonu střechy by měla minimální výška od dna vany na straně střechy činit 180 centimetrů. Chytrou volbou pro koupelny se šikmým stropem jsou volně stojící vany. Nejsou připojeny ke zdi, což znamená, že je lze flexibilně integrovat do místnosti.
  • Sprchy pod šikmými střechami: Seznam se doporučují sprchy v úrovni podlahy . Mělo by být zachováno nejméně 20 centimetrů prostoru pro hlavu a u stropních sprch pak nejméně 40 centimetrů. Je-li sklon střechy příliš nízký, doporučuje se také přesunout sprchu do středu místnosti. Pomocí sádrokartonu lze sprchu dokonce zcela přesunout do místnosti. Z prostorových důvodů se také doporučují otevřené sprchy nebo sprchy s křídlovými dveřmi.

Šest věcí, které je třeba vzít v úvahu při plánování koupelny se šikmým stropem:

Otevřený sprchový kout v malé koupelně

Sprchy vhodné do koupelen se šikmým stropem

Při plánování sprchy do koupelny se šikmými stropy nabízí Geberit inovativní řešení, která jsou prostorově úsporná, praktická a nadčasová. Vzhledem k tomu, že v místnostech se šikmým stropem je potřeba počítat s omezenou výškou, jsou obzvláště dobrým řešením sprchy v úrovni podlahy. Ty do takové místnosti dokonale zapadnou. Zešikmené sprchové dveře nebo na míru vyrobené sprchové kouty umožňují optimální využití omezeného prostoru, aniž by bylo obětováno pohodlí.

Pro dokonalý otevřený design sprchového koutu lze využít odtok ve stěně, odkud voda účinně a spolehlivě mizí do předstěny, aniž by vytékala mimo.

Ušetřete místo s WC Geberit Monolith

Toalety v podkrovních koupelnách

Při montáži toalety pod sklon střechy nezapomeňte, že by výška stropu v tomto prostoru měla být nejméně 145 až 155 cm. Při rekonstrukci zvažte použití splachovací nádržky pod omítku, kdy je nádržka skryta za zdí.

S řadou Geberit Monolith ušetříte místo a zároveň vytvoříte moderní, elegantní vzhled.

Díky závěsnému WC zůstane podlaha pod toaletou volná a místnost se jeví větší. Sprchovací toaleta jako Geberit AquaClean Sela nabízí ještě větší pohodlí. Kombinuje funkce toalety a bidetu, šetří místo a přeměňuje koupelnu na oázu pohody.

Newsletter Zaregistrujte se teď

Zůstaňte v obraze


Náš newsletter poskytuje fascinující postřehy a praktické tipy, jak vám vaše koupelna může usnadnit život.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Přečtěte si podobné příspěvky

Před a po: renovace malé podkrovní koupelny se šikmým stropem

Tento projekt rekonstrukce malé podkrovní koupelny v rodinném domě z roku 1953 je ukázkový příklad toho, jak může být úzký, nepohodlný prostor přeměněn v moderní rodinnou koupelnu navzdory šikmé střeše.

V koupelně plně využili daný potenciálu s nadčasovým umyvadlem řady Geberit ONE se skříňkami a s prostorově úspornou Sprchovací toaletou Geberit AquaClean se splachovací nádržkou před omítkou z řady Monolith.

Světlé barvy na stěnách a nábytku a velké dlaždice vytváří v koupelně přátelskou a útulnou atmosféru.

Řešení Geberit pro velké, malé nebo úzké koupelny

Koupelna Geberit iCon s umyvadlem a zrcadlem

Umyvadla a zrcadlové skříňky pro koupelny se sklonem střechy

Vyberte si z umyvadel a zrcadlových skříněk, které jsou jednak funkční a jednak ladí s doplňky ve zbytku koupelny. Moderní, jednoduchý design lze vzájemně dobře kombinovat.

Zrcadlové skříňky s integrovaným osvětlením přispívají k příjemné atmosféře v místnosti.

Instalatér nebo odborník na plánování koupelen vám pomůže vybrat výrobky, které jsou jak funkční, tak esteticky příjemné.