Čistý vzduch pro každého

Každý ví, že po návštěvě toalety může zůstat nepříjemný zápach, který je rozhodně nežádoucí. Máme pro vás ale několik tipů, jak se jich zbavit!

jak odstranit nepříjemný zápach na toaletě?

Jak vznikají?

Je úplně běžné, že se po použití toalety vytvoří zápach. Je to způsobené plyny, které se uvolňují po stolici. Bakterie ve střevech tyto plyny produkují při trávení potravy. Protože je chození na toaletu a jakýkoliv výsledný zápach nepříjemné téma, lidé se vždy uchylovali k různým trikům, jak je odstranit. Co ale skutečně funguje?

Čtyři způsoby boje proti zápachu

Každý si pravděpodobně časem osvojí pár vlastních triků, ale věříme, že následující řešení jsou nejefektivnější.

Varianta 1: Čerstvý vzduch

Otevření okna a vyvětrání koupelny se osvědčilo jako rychlé a efektivní řešení. Z ekologických důvodů by se okno mělo otevírat pouze na krátký čas. To je obzvlášť důležité v zimních měsících, protože otevřená okna znamenají zbytečné plýtvání energií, pokud topíte. Obecně se větrání koupelny ale doporučuje, abyste zabránili tvorbě plísní v důsledku vysoké vlhkosti.

Varianta 2: Ventilátor v koupelně

Pokud máte koupelnu bez oken, pomáhá zabudovaná ventilační jednotka. Ta eliminuje nepříjemné pachy a po sprše nebo koupeli navíc vyvětrá koupelnu. Výkon ventilátoru určuje, jak rychle se vzduch v koupelně vymění.

Varianta 3: Maskování zápachu

Do této kategorie patří osvěžovače vzduchu, interiérové vůně nebo aromatické oleje, které maskují zápach. U této varianty ale vzniká riziko přílišného použití a dosažení opačného, ale stejně nepříjemného účinku.

Varianta 4: Moderní technologie

Nejinovativnější a nejefektivnější možností je technologie odsávání zápachu. Ta rychle pohlcuje pachy tam, kde vznikají, ještě předtím, než se rozšíří do místnosti. Zní to povědomě? Jistěže ano! Když jste v kuchyni, intuitivně zapnete digestoř vechvíli, kdy začnete vařit. Podobné možnosti cíleného odsávání zápachu máte nyní i v koupelně. Můžete si navíc vybrat, jestli chcete WC mísu se zabudovanou jednotkou odsávání zápachu, nebo třeba sanitární modul s integrovaným odsáváním, či systém odsávání, který lze instalovat už do existujících nádržek.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

Buďte s námi vždy v obraze

obrázky na téma Tipy a rady Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost