Tipy pro svěží vzduch v koupelně

I přesto, že je každá koupelna jedinečná, tak problémy se u jednotlivých koupelen takřka neliší. Jejich velmi častým nepřítelem bývá zápach. Ten může být způsoben nejen používáním toalety, ale také přílišnou vlhkostí, vadným ventilačním systémem nebo ucpaným odtokem. V závislosti na zdroji zápachu pomáhají s jeho odstraněním nejrůznější metody. V následujícím článku vám představíme šest tipů, které patří k těm vůbec nejúčinnějším.

Jak zajistit svěží vzduch v koupelně?

Nejrůznější pomocníci pro boj se zápachem

1. TIP: JAK SI POMOCT PODOMÁCKU?

V jednoduchosti je síla, což bezezbytku platí i při boji se zápachem. Obyčejné věci, které nalezneme v každé domácnosti mohou být spolehlivým pomocníkem. Například hořící sirka účinně bojuje se zápachem, díky síře, který je v ní obsažen. K běžnějším prostředkům však patří vonné spreje, tyčinky a oleje. Často se však setkáme i s miskou octa, citronovou vodou, ale i s namletými kávovými zrny, které na sebe účinně vážou pachy. Nezklame nás ani miska soli, která na sebe naváže vlhkost, díky čemuž snižuje úroveň zápachu.

2. TIP: VYUŽITÍ INOVATIVNÍCH ŘEŠENÍ

Pokud se chcete nepříjemných pachů z toalet zbavit jednou provždy, pak je na místě vsadit na inovativní technologie. WC Geberit nabízí jednotku odsávání zápachu. Ta dokáže velmi rychle odsát zápach vzniklý při používání toalety, a to dříve než se rozšíří po celé místnosti. Fungování jednotky odsávání zápachu lze přirovnat ke kuchyňské digestoři. V koupelně jsou k dispozici různá řešení na odsávání zápachu. Geberit nabízí vedle jednotky odsávání zápachu také integrovaný filtr DuoFresh.

3. TIP: KAŽDODENNÍ VYSOUŠENÍ

Pokud se v místnosti dlouhodobě hromadí vlhkost a teplo, může koupelna i přes intenzivní větrání nepříjemně zapáchat. To může vést i k tvorbě plísní. Nejlepší způsob, jak tomuto zabránit je po každém sprchování nebo koupeli vysušit místa, v nichž se drží vlhkost. Typicky to jsou vodovodní baterie a spáry mezi dlaždicemi. Ručníky a ložní prádlo v koupelně mohou časem také zvlhnout, a proto by se měly pravidelně vyměňovat nebo prát.

Koupelna s velkým oknem, vybavená Geberit ONE

4. TIP: VĚTRÁNÍ? TO JE SAMOZŘEJMOST

Větrání je dobře osvědčený prostředek, pomocí kterého dojde k rychlé a efektivní výměně vlhkého vzduchu za čerstvý. Díky pravidelnému větrání můžete předejít vzniku plísní. Z ekologických důvodů by okno nemělo zůstávat otevřené po delší dobu, a to zejména v zimních měsících, kdy dochází k citelné ztrátě tepla a také k plýtvání energiemi. Větrání je účinné zejména tehdy, když skrze více otevřených oken vzniká průvan. Za tímto účelem je nejlepší otevřít okno a dveře v koupelně a také okno v jiné místnosti, aby se vzduch mohl rychle vyměnit. Pokud v koupelně okno nemáte, zapněte na chvíli ventilační jednotku. Můžete také otevřít dveře do koupelny a okno v protější místnosti. Aby se vlhký vzduch nehromadil v jiných částech domu, měly by dveře do ostatních místností zůstat zavřené.

5. TIP: PEČUJTE O VENTILÁTOR

V koupelnách, které nedisponují oknem, pomáhá v boji s nepříjemnými pachy standardně instalovaný ventilátor. Jeho výkon určuje, jak rychle se vzduch v místnosti vymění za čerstvý. Zastaralá či nefunkční ventilace může způsobovat nepříjemný zápach. V každé situaci platí, že čištění, pravidelná údržba a případně koupě nového výrobku je investice která se vyplatí.

6. TIP: ČISTĚTĚ SIFON

Nepříjemný zápach může mít často hlubší příčiny, například v podobě ucpaného sifonu či odtoku. K jeho uvolnění může být užitečný píst, který za pomocí přetlaku a podtlaku uvolňuje usazeniny.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Koupelnové výrobky

Buďte s námi vždy v obraze

obrázky na téma Tipy a rady Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost