Plánování podkrovní koupelny

Pokud jste majiteli podkroví, bezesporu jste se i vy dostali do bodu, kdy jste začali uvažovat, zda jej přestavět, nebo ponechat v původním stavu. Rozhodování to není snadné, neboť se za přestavbou skrývá nemalé množství práce. Pokud se však pro rekonstrukci rozhodnete, vše pečlivě naplánujete a do posledního bodu zařídíte, budete se pravděpodobně těšit ze zcela nové dimenze pohodlí a útulnosti.

Problematika malého prostoru

Moderní podkrovní koupelna Geberit Acanto

Koho by nelákalo mít koupelnu v podkroví a každý večer pozorovat skrz velké francouzské okno hvězdnou oblohu, přímo z pohodlí prostorné vany?

Myšlenka zní lákavě, avšak setkání plánů a představ s realitou může být nepříjemné. Specifikem střešních prostorů jsou totiž snížené stropy a skloněné střechy, které prostor výrazně zmenšují. Umístění všech potřebných sanitárních zařízení do stísněného podkrovního prostoru se proto stává opravdovou výzvou.

VELKÉ PLÁNY V MALÉM PROSTORU

Abyste zajistili co možná nejlepší možné uspořádání koupelny v omezeném prostoru, potřebujete učinit celou řadu zásadních rozhodnutí. Chcete kompletně vybavenou koupelnu s toaletou, umyvadlem, sprchovým koutem a vanou? Potřebujete jednoduché či dvojité umyvadlo? Máte zájem o podlahový sprchový kout nebo o vanu?

Může se stát, že konečná podoba bude do stejné míry ovlivněna vašimi přáními, stejně jako dispozicemi celého prostoru, ten totiž často mívá šikmý půdorys, zkosenou střechu nebo nízký strop.

Prostor určuje podmínky toho, jak bude celá koupelna ve finále vypadat. Podkrovní prostor je specifický, a tak nemůžeme počítat s tím, že bychom na šikmou stěnu umístili například zrcadlovou skříňku. Variabilnější je už umístění toalety a vany, protože při jejich používání nepotřebujeme tolik prostoru. Do celkové rovnice výstavby nové koupelny je potřeba započítat i vaši výšku, podle té se mohou měnit jednotlivé dispozice i možnosti celkového uspořádání.

Prostorné vybavení

Důležitým dílem do skládanky je také správný nábytek a vybavení. Dobrým doporučením jsou souvislé obklady, které jsou položeny napříč celou koupelnou, včetně sprchového koutu. Nejlepší bývají světlé barvy, a to z toho důvodu, že pod střechou bývá obvykle nedostatek světla.

Součástí podkroví budou zcela jistě také výklenky, které vytváří tu pravou podkrovní atmosféru, je však záhodno využít je rozumně a prakticky.

Šest věcí, které nesmíte zapomenout zvážít

Podkrovní koupelna Geberit iCon

1. Ujistěte se, že máte všechny podstatné informace: Pro přestavbu podkroví může být nutné získat povolení od úřadů. Je třeba zkontrolovat a ověřit nosnost podlahy, statiku a izolaci.

2. Spočítejte si, kolik máte prostoru: Při plánování je důležité znát přesné údaje o dostupném prostoru. Rozměry podlahových ploch vám stačit nebudou, je třeba zjistit celkové rozměry místnosti, vzhledem ke sklonu střechy.

3. Určete si rozpočet: Koupelna v podkroví je obvykle spojena s vysokou cenou, náklady nezvyšuje jen cena za atypický nábytek, ale v závislosti na okolnostech vám mohou chybět i přívodní a odvodňovací systémy, izolace nebo zdroje světla.

4. Stanovte si přesné požadavky na vybavení: Co je nezbytností a bez čeho se můžete případně obejít? Seznam všech požadavků a přání vám pomůže celou situaci zpřehlednit.

5. Zjistěte své vlastní potřeby: Nikdo se nechce při sprchování uhodit do hlavy nebo se v nižších patrech rozčilovat nad špatně izolovanými vodovodními trubkami. Atraktivní nebo levné výrobky jsou k ničemu, pokud nejsou kvalitní.

6. Prozkoumejte širokou nabídku výrobků a možností instalace: Udělejte ze zkosené střechy hlavní přednost vaší nové koupelny. Inspirujte se celou řadou nápadů a nechte si poradit od odborníků.

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Produkty pro více prostoru v koupelně

Buďte s námi vždy v obraze

4 tipy Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost