Moderní bydlení

Renomovaná architektonická kancelář Hadi Teherani navrhla moderní, udržitelný koncept obytného domu H.O.M.E. Haus 2022. Jeho koupelnám dominují výrobky Geberit.

Za návrhem H.O.M.E. Haus 2022 stojí architektonická a designová firma Hadi Teherani Architects z Hamburku. Projekt slouží jako zdroj inspirace pro architekty a projektanty a jako platforma pro prezentaci moderního designu. Dům budoucnosti zajímavě kombinuje tradiční architekturu s high-tech prvky a přitahuje pozornost svým konceptem udržitelné výstavby a jedinečně pojatým interiérovým designem.

The H.O.M.E. Haus 2022 od architekty Hadi Teherani na pozadí zelených kopců (© Bloomrealities/HTA für H.O.M.E. Haus 2022)
The H.O.M.E. Haus 2022 na poušti. Tradiční lapač větru Badgir se tyčí ze země jako majestátní socha (© Bloomrealities/HTA für H.O.M.E. Haus 2022)

MODERNÍ DŮM INSPIROVANÝ TRADIČNÍ ARCHITEKTUROU

Výchozím bodem návrhu se stal netradičně pojatý model domu s patiem. Architekt se inspiroval ve své íránské domovině, kde se kvůli vysokým teplotám často staví domy s jedním podlažím zapuštěným pod zemí. Jedná se o stavební metodu, která se v této části světa používá již více než 1500 let.

V domě o rozloze 1200 metrů čtverečních nejsou prakticky žádné uzavřené místnosti. Kombinace dynamických vodních prvků a masivních zdí vytváří silné kontrasty. Světelné studny, vnitřní patia a zahrady přivádí dovnitř velké množství denního světla, a to i do těch částí domu, které jsou umístěné pod úrovní terénu. Designový koncept se opírá o přírodní barvy a materiály.

UDRŽITELNÁ VÝSTAVBA

Budova je napájena ekologicky šetrnou solární a větrnou energií. Přirozenou cirkulaci vzduchu zajišťuje lapač větru, čili bâdgir – prvek používaný v tradiční perské architektuře již tisíce let. Tyčí se majestátně nad celou stavbou a propůjčuje jí téměř skulpturální vzhled.

NÁPADY PRO MODERNÍ KOUPELNU

A jak si představují architekti koupelnu budoucnosti? Hlavní roli ve všech třech koupelnách sehrály výrobky Geberit.

Díky obkladům ze skelného porcelánu do hlavní koupelny dokonale zapadá vana Geberit Tawa. Štíhlé umyvadlo z koupelnové série Geberit ONE se sifonem ukrytým ve stěně jako by se volně vznášelo v prostoru. Elegantní vzhled dotváří umyvadlová baterie instalovaná pod omítku. Nízké skříňky z modulární řady nábytku Geberit iCon v dekoru ořech hickory poskytují dostatek úložného prostoru a sprchový kanálek CleanLine ladí s minimalistickým designem sprchy.

INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ GEBERIT

Druhá koupelna působí prostorně díky zrcadlové skříňce Geberit ONE zapuštěné do stěny. Designově sladěné umyvadlo, skříňka a baterie ze série Geberit ONE vytváří funkční a estetickou jednotu. Dřevěné povrchy koupelnového nábytku prostor příjemně proteplují.

WC pro hosty je vybaveno sprchovací toaletou Geberit AquaClean Mera Comfort, která přináší uživatelům mimořádný pocit svěžesti po použití toalety. Je instalována na elegantním sanitárním modulu Monolith, který v sobě diskrétně skrývá veškerou splachovací technologii.

Zjistěte více o produktových řadách Geberit použitých studiem Hadi Teherani Architects v projektu H.O.M.E. Haus 2022:

Geberit ONE
Geberit iCon
Geberit AquaClean
Geberit Monolith
Geberit CleanLine
Geberit Tawa

Vaše přidaná hodnota Inspirace a podpora při plánování cesty k nové koupelně

Nástroj pro inspiraci


Objevte nápady a funkce moderní koupelny a vyberte si, co se vám líbí a na čem vám záleží. Jen pár kroků stačí k sestavení prvků vaší vysněné koupelny.

3D plánovač koupelny


Naplánujte si koupelnu online pomocí našeho 3D plánovače a vyberte si z rozmanitých možností.

Kontaktujte nás


Potřebujete se na něco zeptat? Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a odešlete nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zajímavé informace a praktické tipy, jak může vaše koupelna ulehčit a zpříjemnit váš každodenní život.

Koupelnové výrobky

BUĎTE S NÁMI VŽDY V OBRAZE

Čtyři obrázky tipů Geberit

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nepromeškejte žádné novinky, události ani tipy do koupelny. Dostávejte informace o nejnovějších produktech, důležitých datech a další zprávy o čistotě, optimalizaci prostoru, pohodlí, designu, uživatelské přívětivosti a bezbariérovosti v koupelně.

Odhlášení z newsletteru

Která koupelna je tou pravou pro vás?

Co přesně potřebujete? Je pro vás důležitý prostor, čistota, nebo design? Máte zájem o výrobky přizpůsobené uživateli, nebo upřednostníte extra pohodlí, které nabízí například sprchovací WC Geberit AquaClean? Nebo upřednostňujete univerzální design? Ať už potřebujete cokoli, usnadníme vám vaši každodenní rutinu díky našim šikovným koupelnovým řešením.

Více prostoru
Vyšší standard čistoty
Funkčnější design
Větší pohodlí
Zjednodušený přístup
Větší praktičnost